Wpis z mikrobloga

Przy ilu widzach na twitchu można coś sensownie zarobić?


@NosaczPospolity: Przykładowo, jeśli masz średnio 500 jednoczesnych widzów na swoich transmisjach na żywo, możesz mieć szanse na osiągnięcie "sensownego" dochodu. Ale pamiętaj, że to zależy od tego, jak skutecznie monetyzujesz swój kanał. Jeśli masz dużo aktywnych subskrybentów, otrzymujesz dużo darowizn, sprzedajesz merch, masz sponsorów lub zarabiasz na reklamach, możesz zarabiać więcej.
@yuio: Przyjmijmy, że masz średnio 500 widzów na streamie i że 1% z nich subskrybuje Twój kanał co miesiąc (co jest dość typowym wskaźnikiem konwersji). To oznaczałoby 5 subskrypcji, każda za 4.99$. Twitch zazwyczaj bierze 50% dochodów z subskrypcji, więc zarobiłbyś około 12.50$ na stream z subskrypcji.

Co do reklam, średnie CPM (koszt na tysiąc wyświetleń) na Twitchu wynosi około 1$. Więc jeśli masz średnio 500 widzów i puszczasz reklamę co
@yuio: Dzięki wielkie za wytłumaczenie, zastanawiają mnie typy co maja średnio 100 widzów, nie chodzą do roboty i streamuja po kilka godzin dziennie jak oni są w stanie sie utrzymać przy takiej widowni?
@NosaczPospolity: Z ciekawości sprawdziłem po rankingu streamerzy pl jak duzo jest streamerow z 200 widzow co przy 200 widzach maja kilka stalych wspolprac. I z tego co widze to bardzo duzo. Czyli mozna zalozyc, ze majac 200 widzow, dobre community i wizerunek mozesz spokojnie sie utrzymac.
Przy ilu widzach na twitchu można coś sensownie zarobić?


@NosaczPospolity: Tutaj przede wszystkim, wszystko zależy od tego co rozumiesz przez słowa sensownie zarobić na dobrą sprawę. Moim zdaniem niezależnie od ilości widowni to zależy + - 200-300 w górę tak naprawdę od tego w jaki sposób umiesz się sprzedać oraz do czego jesteś zdolny, jakie masz znajomości na twitchu lub kto Cię lubi.
@NosaczPospolity:

Dzięki wielkie za wytłumaczenie, zastanawiają mnie typy co maja średnio 100 widzów, nie chodzą do roboty i streamuja po kilka godzin dziennie jak oni są w stanie sie utrzymać przy takiej widowni?

Ogólnie duża część streamerów po prostu kreuje taki wizerunek dość mocno, bo to jest modne to się sprzedaje