Wpis z mikrobloga

#ogrzewanie #energetyka #elektryka #remontujzwykopem #remont #krakow

Potrzebuję w zimie ogrzać prądem lokal usługowy około 50 m2. Co według was będzie najlepszym rozwiązaniem? Jakieś grzejniki olejowe sterowane przez aplikację, czy może klimatyzacja z pompą ciepła? A może ktoś podrzuci inny pomysł. Taryfa na prąd prawdopodobnie będzie C11 czyli w zimę w godzinach 0:00-7:00 i 13:00-16:00 będę miał tańszy prąd. W grę na razie tylko wchodzi prąd do nie chcę inwestować więcej w wynajmowany lokal.
  • 24
  • Odpowiedz
@razor172 Moim zdaniem, grzejniki kumulacyjne. Ładują ciepło w taryfie tańszej, oddają ciepło w taryfie droższej. Córka takie miała dwa w salonie, dwa pomieszczenia. Sterowane zegarem dobowym. Działało wyśmienicie.
  • Odpowiedz
@razor172: klimatyzacja, żadne grzejniki olejowe i inne barachła.
Zobacz sobie jak wygląda średnia temperatur z okresu od listopada do marca. Poszukaj takiego klimatyzatora/pompy ciepła który ma dobrą sprawność do -7. Będziesz miał taniej, niż te całej olejówki.
  • Odpowiedz
@razor172 Moim zdaniem, grzejniki kumulacyjne. Ładują ciepło w taryfie tańszej, oddają ciepło w taryfie droższej.


@Wiskoler_double: one kosztuja tyle co klimatyzacja przypodlogowa, a jednak zuzywaja 4x wiecej pradu... No i nie chlodza latem, wiec naprawde nie wiem jaki sens. Prad noca nie jest 4x tanszy.
  • Odpowiedz
@razor172 Moim zdaniem, grzejniki kumulacyjne. Ładują ciepło w taryfie tańszej, oddają ciepło w taryfie droższej.


@Wiskoler_double: one kosztuja tyle co klimatyzacja przypodlogowa, a jednak zuzywaja 4x wiecej pradu... No i nie chlodza latem, wiec naprawde nie wiem jaki sens. Prad noca nie jest 4x tanszy.
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: na razie rozglądam się za dostępnymi opcjami na runku. Czym się taki klimatyzator przypodłogowy różni od takiego wieszanego na ścianie? Ciepło tak szybko nie ucieka do góry?
  • Odpowiedz
@razor172: po pierwsze wyglada jak kaloryfer, po drugie duzo latwiej to rozmiescic w dobrym miejscu, po trzecie powietrze sie lepiej miesza i jest rownomiernie cieplo.

uzywanie klimatyzacji ma tylko jedna regule - musisz ustawic tak zeby na Ciebie nie wiala tylko chlodzila cos (powietrze).

Taki przypodlogowy podaje chlod przy podlodze, a cieplo wyrzuca do gory pod katem. Jest waski, wiec strumien powietrza jest waski i dzieki temu latwiej mu rozprowadzac po
  • Odpowiedz
@programista15cm Się może nie znam, jestem tylko prostym elektrykiem, ale klimatyzator by grzać lub chłodzić musi pobierać energię. I zazwyczaj pracuje wtedy gdy ta energia jest droga. Pięć akumulacyjny pobiera energię gdy jest tania, a oddaje gdy jest droga
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: daj i daj, kalkulatora nie masz? Tam tam tabelke scop dla przykladowego ich klimatyzatora, przez wiekszosc sezonu grzewczego jak masz temepratury 1-10 scop jest powyzej 4.
U mnie w galerii maja jednostki w hali garazowej -2, gdzie przy -20 na zewnatrz jest +12.
Wiec maja scop 5.8

roznica w cenie pradu w nocnej C12a jest 40%.
400+% > 40% masz zajebiste wyliczenie
  • Odpowiedz