Wpis z mikrobloga

Jak wejść w tryb awaryjny na #linux / #elementaryos?

Mam dziwny problem, nie mogę się zalogować na konto w trybie graficznym. Podaję hasło, ekran ciemnieje, pojawiają się ikony WiFi, zegara na górnym pasku i ponownie cofa mnie do ekranu logowania. Gdy wpisuje intencjonalnie złe hasło, nie przechodzę dalej (ekran nie gaśnie) i jest takie charakterystyczne poruszanie się okna więc na pewno nie jest to wina wpisywania złego hasła do konta. Pomysł jest taki, aby wejść w terminal, zalogować się na roota i zrobić update czego się da (komputer jest ojca i korzysta z niego stosunkowo rzadko). Niestety nie wiem jak wejść w terminal, klikanie shfit przy uruchamianiu nie pomaga aby wejść w recovery mode.

Jakieś pomysły?
  • 5
  • Odpowiedz
@onionhero: nie trybu awaryjnego w linuksie, pewnie ci się coś w profilu usera #!$%@?ło. Jedno z obejść to zalogowanie się na tty i zmiana nazwy katalogu z configami (~/.config/ i ~/.dconf/) i zalogowanie się znowu w trybie graficznym by ci nowe configi.

Jeszcze możesz zobaczyć w katalogu użytkownika w pliku ~/.xsession-errors czy tam nie ma jakiś konkretów czemu ci się środowisko wysrywa.

btw Nic z repozytoriami nie kombinowałeś?
  • Odpowiedz
  • 2
@Kryspin013 okej, już widzę że zaciągnęły się sterowniki nvidia i one wywaliły interfejs graficzny, ehh.

No właśnie nie, bo ojciec na tym działa. Pytanie - masz gdzieś pod ręką komendy jak to gówno usunąć i przywrócić domyślne?
  • Odpowiedz
No właśnie nie, bo ojciec na tym działa. Pytanie - masz gdzieś pod ręką komendy jak to gówno usunąć i przywrócić domyślne?


@onionhero: sudo apt purge nvidia-*

Generalnie nvidia pod linuksem to rak. Wszystkie inne karty działają z buta.
  • Odpowiedz