Wpis z mikrobloga

Na polskiej scenie brakuje mi czegoś takiego jak tygodnik moralnego niepokoju. W ogóle teraz nie ma kabaretu, który dorównywałby chociaż w kilku procentach do KMN a i sam KMN raczej stara się równać do dna wyznaczanego przez innych. No ale w KMN wszyscy członkowie byli inteligentnymi wykształconymi ludźmi i stąd napisali tyle skeczy dziejących się w różnych epokach historycznych i zawierających wiele odniesień do sztuki i kultury. Spokojnie można powiedzieć że wiele ich dowcipów ocierało się o status inteligentnego żartu. A w teraźniejszych kabaretach to jest kilka głupich motywów przewodnich jak zła teściowa albo głupia baba. No dno i wodorosty. A szkoda.
#kabaret #heheszki #niepopularnaopinia
Ja-szczur - Na polskiej scenie brakuje mi czegoś takiego jak tygodnik moralnego niepo...

źródło: tmn

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
Ja zawsze lubiłem kabaret Otto. Oni się nie #!$%@? w tańcu i jechali równo po każdym. Teraz pewnie by to nie przeszło
  • Odpowiedz
@Ja-szczur: nie przesadzałbym, większość skeczy kabaretu stworzył i tworzy sam Robert Górski - on też napisał wiele skeczy innym kabaretom, a nawet stand uperom czy aktorom bawiącym się w stand up np. Grabowskiemu
  • Odpowiedz
  • 1
@StdPtr: no ale jest różnica jak masz wokół siebie inteligentnych ludzi bo zawsze ktoś rzuci jakiś dobry pomysł. Poczytaj sobie ich biogramy na wiki, każdy z nich oprócz kabaretu pracował też w innej kreatywnej pracy jako pisarz, publicysta etc. a poznali się na studiach polonistycznych. Więc szczerze wątpię że to wyglądało tak że Górski napisał a reszta tylko grała bez słowa. A to że jest jakiś lider to wiadoma sprawa. Tylko
  • Odpowiedz
@Ja-szczur: Jak miło przeczytać, że nie tylko mi brakuje starego, dobrego KMN. Co jakiś czas odświeżam sobie ich stare skecze i Tygodnik bo były po prostu genialne. Idealnie trafiały w mój typ humoru. Myślę, że Hrabi na początku tworzyło też coś bardzo podobnego jak oni, ale teraz w sumie już dawno nie oglądałem żadnego ich skeczu. Czasami gdzieś tam coś zobaczę w internecie z ich najnowszej twórczości (KMN czy Hrabi), ale
  • Odpowiedz