Wpis z mikrobloga

#motocykle #sluchawki

Jakie słuchawki mam kupić żeby ubrać w nich kask? W sensie, żeby nie wystawały z ucha żeby dość ściśle przylegający kask dało się wsunąć na łeb...

Uszy mam w takim miejscu łba, że w kasku idealnie z ich wysokości wychodzi z obu stron pasek zapinajacy więc nie ma mowy o wycięciu styropianu i wtopieniu słuchawek w obudowę. Poyebane :)
  • 16
  • Odpowiedz
@Toszeron: Ubrać to można choinkę, kask jak i inne elementy ubioru się zakłada. A co do słuchawek to nie ma to za bardzo sensu - wypadają przy zakładaniu czy zdejmowaniu kasku i uwierają w uszy. Zainwestuj w interkom, za jakieś 300-400 złotych kupisz jakiegoś Fredconna T-Max 4 który na pewno spełni Twoje oczekiwania.
  • Odpowiedz
Zainwestuj w interkom, za jakieś 300-400 złotych kupisz jakiegoś Fredconna T-Max 4 który na pewno spełni Twoje oczekiwania.


@tagan: chyba za bardzo nakręciłeś się tymi ubierankami i nie przeczytałeś w czym kolega ma w ogóle problem
  • Odpowiedz
  • 1
@tagan: poprawiasz mnie a sam nie doczytałes :) nie mam gdzie zainstalować słuchawek wewnątrz. Kolega użyczył mi interkom na probe i stąd wszystko już wiem, co nie pasuje.
  • Odpowiedz
przy prędkościach powyżej 80km/h i tak niczego nie usłyszy


@wulgarny_wujo: piszesz z doświadczenia czy z domyslow? nie wyobrazam sobie jeżdżenia na motocyklu bez słuchawek/interkomu choćby do nawigacji. nigdy nie miałem problemu ze slyszeniem muzyki czy komunikatów przy normalnych predkosciach przelotowych.
  • Odpowiedz
@Toszeron: rzuć okiem na firmę Shokz, mam od nich najwyższy model i jestem z nich bardzo zadowolony. Co ważne - masz możliwość przetestować je w kilku punktach w większych miastach, listę masz na ich stronie :-) Wejdziesz sobie w kasku, spróbujesz założyć tak żeby pałąk nie przeszkadzał (może być na dole na brodzie na przykład) i będziesz wiedział czy to rozwiązanie dla Ciebie.
Na ogromny plus to nie odcina Cię od
  • Odpowiedz
@Toszeron: Jak dobrze pamietam to oni tam jeszcze oferowali wypożyczenie na weekend żeby sobie przetestować te słuchawki. Pewnie nie wszędzie ale w Warszawie na Ursynowie mieli taką usługę
  • Odpowiedz
@wulgarny_wujo: prawdopodobnie po prostu źle miałeś umieszczone słuchawki. też je wkladalem na czuja za pierwszym razem i #!$%@? slyszalem. musiałem je przyczepić jakby trochę poza dedykowanym do tego zaglebieniem i dopiero wtedy ładnie się ułożyły z kanałem słuchowym i głośność była odpowiednia.
  • Odpowiedz
@Toszeron: shozky są kostne i podobno są git, ja i tak polecam zmienić kask i zamontować interkom w stylu freedconna fx (jakieś <250zł na ali) + stopery motocyklowe. Sam tak jeżdże i słuch dziękuje xD
  • Odpowiedz
@tagan: Jak już tak się do tego "ubrać" panie kolego #!$%@?łeś to w sekrecie powiem Ci, że założyć to możesz np. gumkę na sisiora. Ubrania się wkłada.
  • Odpowiedz
@sebnysa: Nie wiem kim jesteś człowieku, ale jak już chcesz się bawić w #!$%@? to się upewnij, że robisz to dobrze. Ubrania można wkładać albo zakładać, zależy od elementu ubioru.
  • Odpowiedz
@Toszeron: Kiedyś zostawiłem w pracy centralkę od interkomu, następnego dnia z rana jechaliśmy w trasę i nie było opcji skoczyć po centralkę. Wywaliłem głośniki i wziąłem ze sobą słuchawki dokanałowe bluetooth. Xiaomi Earbuds - grają tak sobie, ale wystarczyły. Wsadziłem w uszy, spiąłem się z telefonem i zrobiłem w nich 800 km. Jasne, że podjazdu do JBL 45mm z interkomu nie mają, ale było zupełnie przyzwoicie, nie miałem na co narzekać
  • Odpowiedz