Wpis z mikrobloga

Podajcie jakieś przykłady fajnych sedanów do 20k bo już sam nie wiem co kupić xd
- ma się dać manewrować w mieście
- nie być wielką kabaryną jak s klasa
- mieć benzynowy silnik i skrzynie manualną 6 biegową

Ostatnio byłem na jeździe próbnej w Volvo S60 D5 polift za 10k i jest całkiem cicho w środku. Bardzo mi się spodobało ale w tym egzemplarzu akurat będzie dwumasa do zrobienia za niedługo i silnik dymi na niebiesko na zimno xd a poza tym nie wiem czy powinienem kupować diesla jeśli raz na ze 2 albo 3 tygodnie zdarzy mi się trasa na co najmniej pół godziny w jedną stronę żeby go przepalić. Reszta moich tras to kursy po 7 minut od poniedziałku do piątku z domu do pracy i vice versa.

#samochody #pytanie #auto #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@Pandillero: 9-3SS spełnia wszystkie kryteria

Mniejszy niż Volvo S60, wygodny, fajne silniki

Tylko warto brać automat, jest dużo szybszy w tym aucie niż manual w 90% przypadków, a jak chcesz sam biegi zmieniać to możesz łopatkami
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu: myślałem nawet nad 9-3 tylko musiałbym jechać chyba ze 100km w jedną stronę żeby znaleźć dobrego bo to zakrawa o egzotyczne auto xd a to że chcę manuala to bardziej ekonomia niż sam feeling zmiany biegów. 20letnie automaty zmieniają biegi przy niewiadomo jakich obrotach i nie chcę żeby ten silnik wył za każdym razem jak się rozpędzam.
  • Odpowiedz
20letnie automaty zmieniają biegi przy niewiadomo jakich obrotach i nie chcę żeby ten silnik wył za każdym razem jak się rozpędzam.


@Pandillero: może z pół litra do litra różnicy, coś jak klima. Tam jest hydrokinetyk, ale nie archaiczny. 5 i 6b, zależnie od wersji.

Zmienia biegi nisko, co innego jak włączysz tryb sportowy. Różnica w spalaniu wynika z samego hydro raczej niż obrotów. Wygoda warta jest tych 5 zł na
  • Odpowiedz
  • 0
@Mawid_Dotyka: wszystkie przekraczają mój budżet xD ja mam 20k do wydania na auto + doprowadzenie do porządku jakby była na dzień dobry jakaś część do wymiany a te wszystkie to klasyfikują się w kategorii do 30k
  • Odpowiedz