Wpis z mikrobloga

Jest zwiastun jak Polska i polskie firmy "zarobią" na odbudowie Ukrainy.
W skrócie - Polska finansuje rozbudowę przejścia granicznego po stronie ukraińskiej, przetarg wygrywa polska firma, która przygotowuje. dokumentację. Ukraińcy unieważniają przetarg, robią nowy na podstawie skradzionej dokumentacji od polskiej firmy i ustawiają go pod swoją firmę.

cardenas - Jest zwiastun jak Polska i polskie firmy "zarobią" na odbudowie Ukrainy.
W...
  • 65
  • Odpowiedz
@Aquamen: jako podatnik rzeczywiscie czuje się okradziony przez januszeks. Po 5 latach chcą jeszcze więcej pieniędzy pomimo ze nie wywiązali się z umowy- prace miały być zakończone na początku tego roku.
  • Odpowiedz
Skąd ja to pamiętam hmmm. czy aby nie z Polski, jak neonazistowskie partyjki z Niemiec, gadały tak o Polsce, że korupcja, że bandyci przyjadą kraść auta, że bydło słowiańskie itd. A jakie były wysrywy jak musieli otworzyć rynek pracy. Plakaty rozklejali, jakoby Polacy byli wronami i rozdziobią im "Wielkie niemcy". Ukraina tak jak Polska lat 2000 musi wiele zmienić w mentalności, zwalczać korupcję itd, to kalka z polskich problemów z okresu lat
  • Odpowiedz
@cardenas: Dlaczego paskudnie kłamiesz?

Firma Unibep podpisała kontrakt na 15,6 mln euro netto, co wówczas stanowiło równowartość 66 mln zł. Umowę zatwierdzono w 2019 r. Rozbudowa miała zakończyć się pod koniec 2020 r. Później aneksowano umowę kilkukrotnie.

Według wersji z 2020 r. nowe przejście graniczne miało być gotowe w I kwartale 2023 r

W marcu tego roku Państwowa Służba Celna Ukrainy przesłała do Unibepu pismo, w którym poinformowała o odstąpieniu
  • Odpowiedz
@dqdq1: ja czuję się okradany każdego dnia. Ale wystarczy że okradają mnie polscy rządzący, nie chcę żeby Ukraińcy także to robili a w mojej ocenie twoje zachowanie jest głupie i nosi znamiona ojkofobii (wszystkiemu winni wstrętni Polacy) porzez obronę Ukrainy i oskarżanie UNIBEPu o bycie januszexem który się nie wywiązał z umowy (ostatnie 500 dni kontraktu to wojna i przejście Medyka okupowane codziennie przez tabuny ludzi co utrudnia takie prace,
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: przestań sobie wycierać gębę Polską.

Jasno wskazuję na winę Janusza którego bronisz bo czujesz z nim niewytłumaczalna więź. Poza tym ze prawdopodobnie urodziliśmy się w jednym kraju nic mnie z nim nie łączy- ja w swojej firmie wywiązuje się z budżetu i terminów.

I nie życzę sobie ustawiania mnie z nim w jednym szeregu.
  • Odpowiedz
@dqdq1: Wina okradzionego że za wolno robił, należało mu się! Mógł budować szybciej i wcale niewinna Ukraina że ukradła dokumentację i zrobiła nieprzystający do żadnych zachodnich standardów przetarg na ukradzionej własności intelektualnej łamiąc umowę między Polską a Ukrainą. I wcale niewinna Ukraina że domaga się egzekwowania od Polski warunków w tej złamanej umowie, której sami nie egzekwują, to też wina UNIBEPu.
Przestań sobie wycierać gębę januszexem i stań w prawdzie
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ

Tak, jak zagłębiam się w temat to pierwotna umowa zakładała zakończenie prac w 2020 roku.

Ukraina wykazała mnóstwo dobrej woli bo powinni zerwać umowę już wtedy i kopnąć Janusza w dupe.
  • Odpowiedz
@dqdq1: to czemu tego nie zrobiono? Mądry Polak (i Ukrainiec) po szkodzie, na przyszłość będą mniej elastyczni w dogadywaniu się z Polską. I żebyś mnie źle nie zrozumiał, uważam że Ukraina ma prawo wypowiedzieć polskiej firmie umowę skoro ta się nie wywiązuje. Nie ma w tym nic złego, że wybierają ukraińską firmę zamiast polskiej. Mam problem z kradzieżą już wykonanej dokumentacji, której sporządzenie kosztowało pieniądze i za którą zapłacił POLSKI
  • Odpowiedz
@Flypho: tak w 2000r. i koniec lat 90 było super kolorowo, uuuuaaa jak ekstra było. Czasy mafii, strzelaniny. Przekręty nie na mln tylko mld zł. Kolejny brązownik polskiej historii najnowszej. NASZCZĘŚCIE CHŁOPCZYKU, ja dużo pamietam i wiem jak było na przełomie lat 99 i 2000, i co działo się na polskiej ulicy. Jak wpadli do restauracji gama na woli w warszawie, mieszkałem dosłownie blok dalej. Polska w tamtym okresie to
  • Odpowiedz