Wpis z mikrobloga

Jest zwiastun jak Polska i polskie firmy "zarobią" na odbudowie Ukrainy.
W skrócie - Polska finansuje rozbudowę przejścia granicznego po stronie ukraińskiej, przetarg wygrywa polska firma, która przygotowuje. dokumentację. Ukraińcy unieważniają przetarg, robią nowy na podstawie skradzionej dokumentacji od polskiej firmy i ustawiają go pod swoją firmę.

cardenas - Jest zwiastun jak Polska i polskie firmy "zarobią" na odbudowie Ukrainy.
W...
  • 65
  • Odpowiedz
  • 57
i ustawiają go pod swoją firmę.


@cardenas: Coś tu się nie bardzo zgadza, bo jeśli mówimy o tym kredycie z 2015 na modernizację przejść granicznych, to jego warunkiem było, że prace będą wykonywać polskie przedsiębiorstwa.

Umowa o udzieleniu Ukrainie kredytu w ramach pomocy wiązanej w wysokości do 100 mln euro została zawarta we wrześniu 2015 r. Kredyt ma zostać przeznaczony na modernizację infrastruktury drogowej granic oraz budowę ukraińsko-polskich przejść granicznych lub
  • Odpowiedz
@Aquamen: o nie, robią przekręty i jest korupcja=nie nadają się do UE.
Skąd ja to pamiętam hmmm. czy aby nie z Polski, jak neonazistowskie partyjki z Niemiec, gadały tak o Polsce, że korupcja, że bandyci przyjadą kraść auta, że bydło słowiańskie itd. A jakie były wysrywy jak musieli otworzyć rynek pracy. Plakaty rozklejali, jakoby Polacy byli wronami i rozdziobią im "Wielkie niemcy". Ukraina tak jak Polska lat 2000 musi wiele zmienić
  • Odpowiedz
@JPRW: Z tego co mówi Budzisz to Ukraińcy próbują to ustawić pod siebie. Ale tak jak napisałeś warunkiem kredytu było to że będą to wykonywać polskie firmy. Zatem wynika z tego to że nie dostaną kredytu, o który bezczelnie teraz zabiegają.
  • Odpowiedz
@crash210: onuco, wcale tak nie jest, to polska firma chciała nakraść a Ukraińska Służba Celna to nieprzekupni ludzie i wspaniała formacja pełna patriotów i gierojów. Imo rząd ukraiński się zachowuje jakby tracił nerwy albo był już zbyt butny i naprawdę uwierzyli że walczą nie tylko za swój kraj ale też za Polskę i region że mogą sobie stawiać wymagania z kosmosu.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: na Polskę jako kraj czy na januszeks ktory nie wywiązał się z umowy?

To nie jest nowa sprawa, wróciła po kilku miesiącach i tak jak wcześniej- januszeks nic nie robi od kilku lat.
  • Odpowiedz
@dqdq1: najlepiej będzie jak Polska po prostu wycofa finansowanie, wymusi odszkodowanie za kradzież dokumentacji i potem niech Ukraina sama sobie buduje za własne pieniądze idąc taką logiką. Wtedy januszex będzie miał czyste ręce a ukraińscy celnicy dostaną co chcieli tylko akurat nie polski podatnik za to zapłaci a ukraiński.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: idąc taką logiką wystarczyło wywiązać się z umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasłanianie sie Polską przez człowieka który wziął pieniądze i nie wykonał pracy budzi mój niesmak.

Rzeczywiście jest to niezły wstęp do odbudowy Ukrainy.
  • Odpowiedz
@dqdq1: tak tak, to wina Januszexu że Ukraińcy ukradli dokumentację. Gdyby tylko wstrętny januszex wybudował to szybciej to nie trzeba by było kraść - mój niesmak budzi właśnie takie przerzucanie odpowiedzialności na każdego byleby nie wskazywać prawdziwego winowajcy.
  • Odpowiedz
@Radostingol: neonazistowskie to masz ugrupowania na Ukrainie które też stoją na drodze dołączenia do UE. Korupcja, system oligarchalny, kradzież i nieposzanowanie praw autorskich (jak w Rosji) stoi obecnie na przeszkodzie wejścia do UE Ukrainy.
  • Odpowiedz
@dqdq1: ja nie mam złudzeń że zarówno inwestor wybrany przez polską stronę jest ustawiony żeby zarobić coś dla krewnych i znajomych królika ale nie mam też złudzeń że Ukraina, a dokładniej Ukraińska Służba Celna chce tego samego. Ale to Polska wyłożyła kasę i to Polska kredytuje to przedsięwzięcie. Jak Ukraina ma obiekcje to niech budują sami a zrzucanie winy na polski januszex że nie wybudował czegoś (zapewne sprawa nie jest tak
  • Odpowiedz
Co zostało wykonane? Nic.


@dqdq1: Nie no, trzeba przyznać że projekt inwestycji zrobili (choć długo im to zajęło) i dopiero potem obie strony przestały się dogadywać.
  • Odpowiedz