Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mirko_anonim: to ten co miał 9 letnią żonę i z nią współżył, a teraz jest uznawany za proroka przez pewną religię? Moderacja będzie chciała banować takie teksty, ale to oficjalne informacje, a nie moja opinia :)
  • Odpowiedz
to ten co miał 9 letnią żonę i z nią współżył,


@fff112: Salam Alejkum. Z jednej strony ten argument zawsze do mnie przemawiał, z drugiej mahomet byl czlowiekiem swoich czasow. w europie tez żeniono sie z 12 letnimi dziewczynkami. dopiero pozniej przyszedl rozum i ludzie tego zaprzestali.
  • Odpowiedz
@Herman88: ale nikt dzisiaj go nie czci i nie uznaje za cudownego proroka opierając na tym swoją religię :D każda religia to fałsz wymyślony przez ludzi żeby sobie sensu w życiu nadać, teraz są inne bożki dlatego religie upadają w miarę rozwoju cywilizacji. W przyszłości religie i obrzędy będą raczej potrzebą ducha jak kultura,sztuka itd. Jeszcze daleko mentalnie od średiowiecza ludzkość nie odeszła więc pewnie z 50 czy 70 lat trzeba
  • Odpowiedz
@fff112: @Harven @Herman88 nie chce mi się sprawdzać czy Mahomet faktycznie współżył z tą żoną ale w tamtych czasach ślub z tak młodymi dziewczynkami był jakby zabezpieczeniem jej dziewictwa dla męża-króla. To wcale nie oznacza, że Jagiełło pukał 12 latkę tylko że zaklepał sobie jej błonę na później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz