Wpis z mikrobloga

@Smarek37: A na moje mogą to zrobić. Dużo ruskiej agentury u nas i już pewnie wiedzą, że jesteśmy w fatalnej sytuacji i bez sprzętu, a NATO może sobie interpretować ten atak na różne sposoby. Btw, jak będziesz śmigał na ćwiczenia jeśli będzie taka potrzeba, to bier sobie niemieckie militarki, bo nadal są desanty na przydziale ( )
@mial85: Rosja nie daje rady z jednym z najbiedniejszych i najbardziej skorumpowanych krajów Europy. 3 dniowy blitzkrieg potężnej armii trwa już półtorej roku, w międzyczasie wybucha Nordstream, pociski czy tam drony spadają na Kreml i giną w zamachach propagandziści i ruscy w swojej niemocy gówno w związku z tym mogą zrobić, a właśnie tracą tereny, które w ogóle udało im się zdobyć na Ukrainie. A ty prognozujesz, że zainicjują kolejny front
@Smarek37: Zazdro, ja z kartą, ale nie narzekam. Tak czy inaczej czy karta czy nie, to i tak będą brali w razie konfliktu. Na pewno cieszy mnie fakt, że chociaż w Bydzi wymieniono część betonu i szkolenia wyglądają coraz mniej jak obóz harcerski ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@ZuluScout: też tak myślę, mówiłem o tym zresztą oddawanie wszystkiego na Ukrainę to był fatalny błąd taktyczny za który przyjdzie nam zapłacić słoną cene, ruscy zdają się ogarniać że jak chcą realnie powalczyć z Polakami to tylko teraz jest ostatni gwizdek bo potem dojedzie tu tyle sprzętu ze nie będą mieli czego szukać, a NATO udaje że nie widzi i nie słyszy a jak zrobią to takim mykiem na hybrydowo-niewiadomo a
Ty zdajesz sobie sprawę z tego że wojny nie zawsze wybuchają w ten sposób że jakaś armia ustawia sie przez rok na granicy i w pewnym momencie wjeżdża, tylko czasem wygląda to tak że jest coraz większa eskalacja napięcia i w końcu jeden kraj wypowiada wojne drugiemu


@mial85: jaka eskalacja? Mamy płot wzdłuż całej granicy. Co, będą między szczeblami sobie strzelać od czasu do czasu aż Polska (wbrew swoim obywatelom) wypowie
@mial85: Przestań, ch8ja mogą zrobić tymi 500-1000 wagnerowcami, prócz akcji zaczepiających przez płot nic więcej nie mogą zrobić.

Poza tym jak zajdzie potrzeba to nasz GROM, FIRMOZA itd wbijają w nich jak w masło i proszą o więcej. Co jak co ale paruset śmierdzieli z kalachami może co najwyżej palcem w dupie pogrzebać a nie robić jakieś rajdy wgłąb Polski
@SmartCheetah: NATO to póki co udaje że nie widzi i nie słyszy a sposób żeby sie wylgac od pomocy Polsce sie znajdzie, zresztą artykul 5. nie określa jaka ta pomoc ma być więc trochę jesteśmy w pupie
@mial85: Im więcej się myśli i grupie wagnera, która będzie pomieszana z regularnym wojskiem, które już stacjonowało na Białorusi, to zapala się czerwona lampka. Nikt nie mówi o pełnoskalowym uderzeniu, ale o możliwości budowania mocno negatywnych nastrojów społecznych, testowanie gruntu, prowokacje i w ten sposób mogą nas terroryzować i nawet testować nasze limity, szukanie luk i kto wie czy znowu nie będzie jakiejś fali imigrantów. Jak byś nie patrzył na tą
@mial85: ok, ty jedno, Wolski jedno. Jakoś wierzę Wolskiemu, że NATO nie robi pikachu face przy każdym naruszeniu art 5, tylko ma jasno określone procedury. Ale może jestem naiwny, nie wiem
@Aquamen: panikarz? jeszcze kilka miesięcy temu gdy jako pierwszy pisałem że na Białorusi się coś dzieje byłem wgl wyszydzany i była gadka że nic nam nie mogą zrobić, teraz narracja zmieniła się widzę, że mogą wjechać ale se damy radę, robicie niezłego fikoła
@Arboree: ja W0lskiemu nie wierzę w ani jedno slowo bo taki z niego ekspert jak z koziej doopy karuzela co udowodnił nieraz, gdyby nato miało jakieś procedury i jaja żeby bronic sojusznika to na każdy tysiąc wagnerowców byśmy mieli 5 tysięcy żołnierzy natowskich i jasny przekaz od stoltenberga że jak postawią gire na polskiej ziemi to zostaną zdmuchnięci jak świeczka na urodziny, nie ma nic, jak zwykle Polska zostala sama z