Wpis z mikrobloga

#niemcy #emigracja pracowalem kjedy w niemczech i teraz chce wrocic z tym ze z nazeczona. Mam kontakt z agencja przez ktora bylem kiedys i jest sprswdzina przeze mnie i ogolnie ma bardzo dobre opinie czego nie moze znalesc w innych agencjach. Czekam na oferty od goscia z hr. Nazeczona nie ma pracy od msc i juz ja to wkurza a chcemy jechac w polowie sierpnia i zaczyna sie bac ze co jak nie bd akurat pracy albo bd tylko kilka ofert ktore nie bd pasowac jej itp. A chcemy na sztywno w tym czasie wyjechac od razu. Macie moze jakies sprawdzone, godne polecenia agencje na wypadek gdyby z ta moja cos nie wypalilo? Interesuje nas praca w wiekszym miescie powyzej 200/300k ludzi. Moja agencja to mg solution.
  • 19
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze na stale, chcemy zaczac od agencji zeby miec paski z wyplat wynajac mieszkanie i ja bede szukal pracy na wozku widlowym a nazeczona idk jeszcze ale obydwoje sie uczymy niemieckiego dalej. Ja tak b1 jestem a ona a1/a2
  • Odpowiedz
@hora_guowa ale przy wynajmie mieszkania to paski z polskich agencji pracy są praktycznie nic nie warte i nikt na to patrzeć nawet nie będzie.

Nie lepiej jechać od razu przez niemiecką agencje pracy, która wam na start ogarnie zakwaterowanie?
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze przez polska agencje tez bede mial mieszkanie zagwarantowane i to o wiele tansze a jak nie paski to wyciagki z przelewow. Dla porownania przez polska agencje mieszkanie za darmo albo za 200 euro a przez niemiecka agencje wtedy kasowali nas 350 euro a teraz widze ze nawet po 400/500 od osoby juz biora. Ale nie chcemy mieszkac na agencyjnym dlatego po kilku msc bedziemy szukac mieszkani do wynajecia
  • Odpowiedz
a jak nie paski to wyciagki z przelewow.


@hora_guowa: Kumplu, tutaj na mieszkania to są ostatnio kastingi po kilkanaście osób chętnych na jedno. Jeśli nie jesteś zatrudniony w DE to w 99% przypadków jesteś od razu skreślany.

Dla porownania przez polska agencje mieszkanie za darmo albo za 200 euro a przez niemiecka agencje wtedy kasowali nas 350 euro a teraz widze ze nawet po 400/500 od osoby juz biora


@hora_guowa:
  • Odpowiedz
@hora_guowa
Nie zastanawia Cie czemu polska firemka wezmie 200 a niemiecka 500?
Ja wiem ze ruszenie glowa nie jest latwe, ale czasem warto pomyslec chociaz chwile ;p

Poza tym unikaj polskich gowno firemek w DE, czy to agencji, czy to firm specjalistycznych czy to wspolpracy na b2b. Chyba ze lubisz jak nagle skarbowka #!$%@? Ci blokade konta, ubezpieczenie #!$%@? pokrywa a pisanie wezwan do zaplaty to Twoje hobby.
O polskim podejsciu do
  • Odpowiedz
@NexciaK no nie wiem wlasnie dlaczego polska agencja pewnie 200 a niemiecka dwa razy tyle mozesz mnie oswiecic bo pracowalem przez ta polska agencje i bylem zadowlony z pracy zakwaterowania miasta itp
  • Odpowiedz
Poza tym unikaj polskich gowno firemek w DE, czy to agencji, czy to firm specjalistycznych czy to wspolpracy na b2b. Chyba ze lubisz jak nagle skarbowka #!$%@? Ci blokade konta, ubezpieczenie #!$%@? pokrywa a pisanie wezwan do zaplaty to Twoje hobby.

O polskim podejsciu do zarzadzania ludzmi nie wspomne tylko z przyzwoitosci.


@NexciaK: Wszystko w temacie i sama prawda.

@hora_guowa Nie daj się skrzywdzić wyjazdem na polską umowę, bo o życiowy
  • Odpowiedz
no nie wiem wlasnie dlaczego polska agencja pewnie 200 a niemiecka dwa razy tyle mozesz mnie oswiecic bo pracowalem przez ta polska agencje i bylem zadowlony z pracy zakwaterowania miasta itp


@hora_guowa: w tym samym mieście i w takim samym standardzie?
Czy z polskiej agencji bungalowy, a z niemieckiej pensjonat?

W polskiej minimalna niemiecka przeliczona na złotówki na polskie konto, czy normalne zarobki w walucie którą na codzień używasz?

Łatwiej Wam
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze nie w tym samym miescir na wsi zabitej dechami pokoj w domu z 3 parami jessvze za 350 euro od osoby. A przez polska agencje mieszkania w miescie prawie 200k mieszkancow, mieszkanie z jeszcze jedna para w normalnym bloku. Dostawalismy wyplate w euro na revoluta. Nie byla przeliczana na zlotowki. 2 lata teku pracowalem za stawke 11.50 euro, teraz oferty na stronie sa po 14/15 euro brutto. Nie szukam tez pracy
  • Odpowiedz
@hora_guowa Czasem sie dziwie ze odpisuje na takie zapytania. Obiecuje ze zabiore sie za prace, zamiast z nudow pisac tu posty...

Mam 400 euro a 1000 euro i musze zakwaterowac dwoch pracownikow. O tyle latwiej ze pare.
Za 400 jurkow moge Was wsadzic w lotniskowiec z rumunami, za 1000 moge myslec o kawalerce/malym mieszkanku, o ile nie jest to duze miasto.
Proste jak dodawanie, za 400 euro nie dostaniesz lepiej jak za
  • Odpowiedz