Wpis z mikrobloga

Od dwóch dni mam #rogally od #asus a że na wykopie informacji o tej konsoli praktycznie nie ma a recenzje na YT są obliczone na kliknięcia to pomyślałem, że podzielę się pierwszymi wrażeniami.

Przede wszystkim kupując tą konsolę trzeba być świadomym, że jest to połączenie komputera z konsolą - zarówno pod względem zalet jak i wad.
Nie jest to konsola którą wyjmujemy z pudełka, włączamy i gramy. I dobrze być tego świadomym, żeby się nie zawieźć na samym początku, czeka nas przejście przez całą konfigurację tak jak w przypadku każdego innego komputera.
Czyli trzeba zaktualizować windowsa (kilka kliknięć, dość dużo pobierania), nakładkę na system od Asusa (o tym za chwilę) i program my asus.
Jak przez to przebrniemy to już jest z górki, bo wystarczy - znowu dokładnie tak samo jak w każdym PC - zainstalować swoje launchery do gier (steam, gog i inne takie), pobrać gry i gry i wreszcie można przejść do najważniejszego - czyli do grania.

I tak, doświadczeń żeby realnie porównać wydajność, fpsy czy inne #!$%@? muje nie mam praktycznie żadnych więc i nie będę próbował.
Grałem wczoraj w GTA V i była po prostu miazga - konsola pomimo tego, że jest duża świetnie leży w dłoni, sterowanie, analogi itp bardzo wygodne. Wydajność w gta - świetna, najwyższe ustawienia graficzne i gra działa W #!$%@? płynnie (innej skali nie mam, wybaczcie). Nie ma mowy o jakiejkolwiek przycince, spadku płynności, czymkolwiek. Usiadłem pograć pół godzinki, oderwałem się po pół dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem wcześniej PSP i PS VITE i szczerze mówiąc odkąd Sony porzuciło rozwój VITY straciłem nadzieję na rozwój handheldów jako takich i ogranie na nich co lepszych tytułów. Także jestem bardzo miło zaskoczony tą konsolą, zwłaszcza, że ma ona ogromny wręcz potencjał.

Z innych takich to jak ktoś nie przepada za windowsem to Asus przygotował specjalną nakładkę na windowsa na tą konsolę która w zupełności (poza pierwszą konfiguracją) wystarczy do codziennego obsługiwania swoich gier, launcherów itp. W mojej opinii wygląda ona bardzo dobrze, jest prosta, wszystkie launchery zebrane w jednym miejscu, podstawowe ustawienia itp, nie ma potrzeby grzebania się w windowsie jeśli ktoś tego nie lubi. Widziałem, że inni użytkownicy korzystają też ze steama w wersji pełnoekranowej dodając wcześniej do biblioteki wszystkie swoje gry z innych launcherów, ale póki co nie widzę takiej potrzeby.

Na minus w mojej opinii brak etui w zestawie. Wolałbym już dopłacić kilka czy kilkanaście procent ceny konsoli i dostać od razu pełny zestaw, bo teraz muszę trzymać konsolę w pudełku jak z niej nie korzystam, o przenoszeniu gdzieś dalej w ogóle nie ma mowy póki nie przyjdzie zamówienie z allegro.
Plus z kolei to ładowarka. Ma wystarczająco długi kabel, żeby leżąc na łóżku czy siedząc przy stole, fotelu itp podłączyć się do ładowarki i tego w żaden sposób nie odczuwać. Kompletnie inaczej niż w jakichś telefonach czy słuchawkach gdzie standardem są super krótkie i w #!$%@? niepraktyczne kabelki.

Na razie tyle, za jakiś czas jak będę miał więcej doświadczeń to napiszę coś więcej. Pozwolę sobie zawołać @Andr3v z poprzedniego wpisu i dodać tag #konsole #steamdeck bo w ten sposób najprędzej dotrę do potencjalnie zainteresowanych konsolą :)
  • 9
  • 0
@why1sthat: Jestem pod olbrzymim wrażeniem jak przyjemnie się na tym gra. Zobaczymy jak reszta tytułów, mam wrażenie ze przy takiej fifie może być problem z trzymaniem konsoli gdzie trzeba mieć dostęp do rb i rl żeby je wciskać jednocześnie no ale zobaczymy. Widzę duży potencjał w tych łopatkach z tylu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx A jak wygląda temat usypiania/hibernacji konsoli podczas grania? To mój ulubiony i często wykorzystywany ficzer steam decka, a słyszałem że Asus ma z tym mocny problem. Faktycznie to kiepsko działa?
@robertx dzięki za wpis i opinię. Ze swojej strony postaram się przetestować stację dokującą Ugreen i podzielić wrażeniami. Ale to może wtorek-środa.
@HultajJeden tak jak na sprzęcie z Windowsem, coś tam niby się dzieje, ale ogólnie nie działa lub wykrzacza.
  • 1
@Andr3v: A chętnie zobaczę recenzje tej stacji dokującej bo tez będę myślał o czymś podobnym za niedługo. Wołaj i dodaj wpis na tagu #rogally może wspólnymi siłami rozruszamy towarzystwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)