Wpis z mikrobloga

@jakubsciubidlo: powodzenia chłopie i pamiętaj, nawet jak nie wyjdzie to z każdą rozmową nabierasz doświadczenia. Ja przez 4 lata miałem ze 40 rozmów o pracę, pracuję obecnie w 6 już korpo. Po tylu rozmowach znam na pamięć wszystkie możliwe pytania, a do rozmowy podchodzę na luzaku. (przy pierwszych rozmowach to ze stresu mówić nie potrafiłem)
  • Odpowiedz
@blackrei089: Kłam. Jesteś typem samotnika - mów że uwielbiasz pracę zespołową. Napięte sytuacje Cię stresują - mów że pod presją czasu pracujesz wydajniej. Uważasz że masz angielski B1 - mów że masz B2. I tak dalej i tak dalej. Nawet jak nie jesteś to mów, że jesteś ambitny, chcesz się uczyć, rozwijać itp.
Po którejś rozmowie sam będziesz wiedział co oni chcą usłyszeć.
  • Odpowiedz
@jakubsciubidlo: No to ja z doświadczenia jeszcze dodam, że nie ma co się napalać. Ja też kiedyś jak chciałem zmienić robotę to wysłałem jedno jedyne CV na "wymarzone" ogłoszenie i liczyłem, że mnie wezmą. Potem się okazało, że robotę może i znalazłem ale 10 rozmów o pracę dalej. CV trzeba wysyłać masowo. Ja czasami szedłem do wymarzonej roboty która okazywała się #!$%@?ą, a czasami w drugą stronę, szedłem z przymusu, a
  • Odpowiedz