Wpis z mikrobloga

skoro kijów na prawdę miał byc zajęty w 3 dni to jakim cudem nieprzygotowane do dłuższej wojny ruskie tak długo sobie radzą ? ruscy są upośledzeni ale ta wschodnia propaganda sukcesu jest dla europejczyków śmieszna #ukraina
  • 37
  • Odpowiedz
to jakim cudem nieprzygotowane do dłuższej wojny ruskie tak długo sobie radzą ?


@usaoverkacapy: Rosjnie mieli ogromne w porównaniu z Zachodem magazynu broni i amunicji. To, że planowali wygrac w kilka dni nie oznacza, że nie mieli zdolnosci do długotrwalej wojny.
  • Odpowiedz
Przecież ruscy uważają się za supermocarstwo atomowe równe USA i Chinom, a ty piszesz - "radzą sobie" w wojnie z drugim najbiedniejszym krajem europy ?


@WiesniakzPowolania: Nie tak dawno największe supermocarstwo w dodatku atomowe - USA - przegrało wojnę z Afganistanem, drugim najbiedniejszym państwem świata.
  • Odpowiedz
@joazaxa: Przegrało ??? Opanowali kraj, ustanowili rząd, zrobili co chcieli i wyjechali . Jesli to jest przegrana to juz nie wiem co jest wygraną xd A nawet gdyby uznać że ten rząd upadł i ostatecznie operacja skończyła się porażką ( co akurat jest winą samego #!$%@? afgańczyków) to jakim cudem udało ci się uznać całkowite opanowanie kraju do sytuacji gdy rosja nie zdobyła kraju a obecnie militarnie przegrywa i sie
  • Odpowiedz
Przegrało ??? Opanowali kraj, ustanowili rząd, zrobili co chcieli i wyjechali . Jesli to jest przegrana to juz nie wiem co jest wygraną xd


@WiesniakzPowolania: Tak, przegrało. Wprawdzie opanowali kraj i ustanowili marionetkowy rząd natomiast nie zrobili tego co chcieli. Cały system, który stworzyli kosztem 2 bilionów dolarów i żyć tysięcy amerykańskich żołnierzy (z których większość zmarła w wyniku samobójstwa) rozsypał się jak domek z kart.

rosja nie zdobyła kraju
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Po pierwsze ja jestem Polakiem, a Polska nie napadła na Ukrainę. Po drugie Ukraina ma dużo mniej swojego sprzętu niż na początku wojny, a do broni natowskiej nie potrafi produkować amunicji, ani części zamiennych. Straciła też bardzo wielu doświadczonych żołnierzy.
  • Odpowiedz
żaden Polak nie pierdzieli bzdur o denazyfikacji i demilitaryzacji


@WiesniakzPowolania: Przecież to nie są bzdury tylko oficjalne stanowisko Putina, który powiedział, że celem jest denazyfikacja i demilitaryzacja Ukrainy.
  • Odpowiedz
wygaduje bzdury to już przestają być bzdurami ?


@WiesniakzPowolania: Przecież to nie jest bzdura tylko zadeklarowany cel wojny. I na końcu wojny będzie można ocenić czy Rosja osiągnęła swój cel czy nie.
  • Odpowiedz
@joazaxa: I właśnie po takich wysrywach widac że używasz onuc zamiast skarpet xD Każdy cywilizowany człowiek jak słyszy te bzdury to się uśmiecha z politowaniem . I nie pisz wojna tylko specjalna operacja. bo jak to twój oficer prowadzący zobaczy to wylądujesz na froncie. A tam - ukraiński dron, potem paleta, potem piec.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Te, co mam na sobie, kupiłem w warszawskim Decathlonie. Nie miało dla mnie i nie będzie mieć żadnego znaczenia czy jakaś firma wycofała się z Rosji czy też nie. Poza tym Decathlon nie oferuje towarów luksusowych, to sklep sportowy.
  • Odpowiedz