Wpis z mikrobloga

Nie jestem onucą, drugi raz pisze cokolwiek o wojnie, mój główny kontent to zdjęcia mojego kota.

Obejrzałem "Wydarzenia" na Polsacie i prosiłbym o wypowiedź eksperta czy serio jest tak, że Ukraina zablokowała cały import naszych kurczaków jako jedyny kraj na świecie, bo gdzieś, ponoć w Polsce był przypadek jakiejś choroby, a ich minister rolnictwa się obraził i demonstracyjnie nie przyjechal na jakąś rolniczą konferencję z Polską i innymi krajami?

O co w tym chodzi, bo w obecnej sytuacji to byłby taki pr-owy strzał w kolano, że na miejscu Zelenskiego bym typa wysłał na front xD

#kury #ukraina
CzlowiekMagnetowid - Nie jestem onucą, drugi raz pisze cokolwiek o wojnie, mój główny...

źródło: temp_file4442381585227285910

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid:

w obecnej sytuacji to byłby taki pr-owy strzał w kolano


Na polski rząd to działa odwrotnie. Teraz bredzą już, że trzeba oddać nawet 8 do 12 sztuk f16. Ogólnie daleki jestem od teorii spiskowych ALE zaczynam się przychylać ku teorii, że afera podkarpacka to jednak nie tylko pierdzielenie szurow.
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: przeicież to co oni robią to jakaś żenada. Ciekawe jak im pała zmięknie jak teraz nie mają porozumienia zbożowego i tym bardziej przez nas by to cheili transportowac :D Nikt nie widzi problemu z naszym drobiem tylko przyjaciele xD
  • Odpowiedz
bo gdzieś, ponoć w Polsce był przypadek jakiejś choroby


@CzlowiekMagnetowid: to rzekomy pomór drobiu - wg anglojęzycznej Wikipedii to choroba o ponad 90% śmiertelności wśród drobiu, w Polsce wybija się hodowlany drób w promieniu 10 kilometrów od miejsca wystąpienia.
  • Odpowiedz
@pogromca_krasnali
Ale Polsat to przedstawił tak, że nasze kurczaki są spoko wg prawa UE a Ukraina jest jedynym krajem na świecie, które ma problemy z tym, że rzekomo w jednym gospodarstwie w pl jest podejrzenie czegoś xD
Ja to widzę trochę jako złośliwość, więc pytam jak człowiek o drugie dno, bo najpewniej takie jest
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: to nie pierwszy i nie ostatni taki skandal, rząd Ukrainy ciągnie na swoje, to normalne. Jednak nasze Jastrzębie pod hasłem "wspólne dobro" pozwalają na takie rzeczy. To nie Ukraińców wina, oni tylko manewrują na ile im Polska pozwala. Potrzebne są zdecydowane ruchy w takich sytuacjach, zwłaszcza, że to my w tej sytuacji stroimy w "pozycji siły" i dajemy się skubać jak ostatni fra...
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: Polska zablokowała im eksport już w kwietniu. Pewnie szukali pretekstu aby sie zrewanzowac i wymusic zniesienie embarga. Wiadomo nam nie pasuje, ale to czeste zachowanie w takich przypadkach.
To tak jak z blokada pociagów -- Urkaincy to zrobili po paru latach blokady ukrianskich ciężarówek i teraz być moze próbują tej samej zagrywki.
  • Odpowiedz