Wpis z mikrobloga

#cnc #obrobkametali #cncboners #frezarka #praca

Ile powinien zarabiać operator/ustawiawcz(też często jako programista/technolog), który co prawda ma programistę pod sobą i programy, ale musi pisać raz na jakiś czas program z pulpitu, jak jest coś w miarę prostego do napisania?
Też dobieranie parametrów, narzędzi,technologii, opracowanie planu obróbki(czyli jak np. wyfrezować otwór 30h7, jakie narzędzia czyli np wiertło płytkowe, potem frez zgrubny i wykończeniowy itp)
No i oczywiście wiedza jak ustawić każdy detal, a to jest produkcja prototypowa jednostkowa, więc codziennie jest coś nowego, innego niż wcześniej.

Ile zarabiacie i co robicie jako operatorzy?

Wkurza mnie, bo 2 lata temu pracowałem jako guzikowy i zarabiałem podobne pieniądze co teraz, mimo że teraz mam sporo większą wiedzę i więcej obowiązków, bo bardzo rzadko zdarza się, że przychodzę i mam ustawiony detal i siedzę do końca zmiany.

Tylko codziennie jest coś nowego uczę się praktycznie czegoś nowego codziennie, mimo że już pracuję w obecnym miejscu parę miesięcy.

A obecnie zarabiam na rękę 3,5k, tyle chciałem przyjmując się, bo prawda jest taka że przyszedłem zielony w kwestiach technologii i programowania, ale mam mieć rozmowy w ciągu paru msc w związku z przedłużeniem umowy i kasą i nie wiem ile powinienem wołać, ale tak szczerze mniej niż 4,2k netto to dalej #!$%@? w tym zawodzie, a tyle nawet prawdopodobnie nie dostanę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 18
@strike_lucky jedyna mozliwosc zwiekszenia zarobkow to ucieczka do niemiec. Nie sluchaj opowiesci o czechach, bo juz w kilku zakladach polskich spotkalen sie z pojedynczymi czechami i wspominali, ze tu lepiej funkcjonuja niz u siebie.
@tekserew: wyprowadzka w tej chwili nie wchodzi w grę.
najgorsze w tym wszysktim jest to, że wiadomo, że braki w tej pracy to codzienność, dzwona każdy zaliczył, a u mnie kiero tego nie rozumie i chce typa który nigdy nie popełnia błędów a on zatrudnił...
młodszego operatora.

to jakim cudem ktoś oczekuje czegoś takiego od młodszego operatora i to za taką stawkę?
@strike_lucky to polska szkola menadzerow i biznesu.
Ma przyjsc nowy pracownik i umiec wszystko na gotowo. A za wpadki podczas pracy zabierze mu sie z pensji.

Ta cala Januszerka dotad byla oparta na pracownikach, starych prykach co robili cale zycie to samo. Oni powoli odchodza, umieraja i nie ma kto robic. Komu chce sie uzerac z wiorami, chlodziwem pelnym grzybow, presja czasu, kiepskimi warunkami socjalnymi.

Potrafia czasem mlodego zaciagnac do pracy, podejmujac
@tekserew: to ja nie wiem, jak będzie ta rozmowa to powiem że chce 4,5k netto(tak żeby mi zaoferowali te pare stów mniej jak chce) i powiem szczerze że za taką kasę nie da się wyżyć normalnie, duże obowiązki, stres(dużo bardziej się stresuje, praktycznie codziennie, od tego jak byłem guzikowcem) i brak motywacji bo kasa niska.
kurde w innej brażny, jako sprzątaczka zarobiłbym więcej.
a to nie mała firma, tylko dużo, mam
@strike_lucky w jednej z wiekszy firm w branzy lotniczej, gdy znajomy szedl rozmawiac o podwyzce, to tam wrecz musial przygotowac prezentacje wraz z wykresami dlaczego mieliby mu ja zaoferowac. On akurat mial jak sie wybronic, bo zajmowal stanowisko bardziej technologoa i przyspieszyl oraz ulatwil wiele procesow.

Najtrafniejsze rozwiazanie w twoim przypadku to zmiana pracy. Powatpiewam, ze w tej samej pracy dostaniesz prawie 1000 zl netto wiecej. Podpytaj pierw jak pracownicy zarabiaja inni.
Podpytaj pierw jak pracownicy zarabiaja inni.


@tekserew: niestety zjeby nie potrafią odpowiedzieć na pytanie ile zarabiają.
jak to mnie wkuriwa xD

zapytałem młodego kiedyś ile zarabia nie odpowiedział, ale jak zapytałem czy ma "czwórkę" to mówił że będzie mieć.
ale nie chce mi się wierzyć w takie brednie.

dużo ludzi starszych, w tych co pracują na konwencjonaln6ych, ma ładne fury, motowy, nbo i oczywiście prywatne domy.
cieklawe jakby to kupili jak
@strike_lucky rozmawiaj, probuj, moze uda ci sie cos ugrac wiecej.

Znam firme, gdzie wlasnie brakowalo ludzi brali wszystkich staruchow co mieli jakiekolwiek doswiadczenie z maszynami. Nie zamierzali inwestowac w mlodych, bo mlodzi wedlug nich maja uboga wiedze i nie chce im sie pracowac. Czesto te staruchy to osoby, ktore byly na emeryturach, rentach, zwolnieniach. Mieli alimenty, komornika itp. Oni byli zatrudniani na jakas czesc tam etatu na papierze, a reszte dostawali w
@strike_lucky te zakłady lecą w #!$%@?, wszystko poszło w górę, za detal biorą więcej niż 2lata temu a pracownik żeby zarabiał to samo, robię to samo i ma tyle samo co ty, nawet jak dostaniesz 4 to będziesz miał tyle przez kolejne 5-10lat
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Zacząłem jako człowiek orkiestra w małej firmie gdzie rysowałem programy z DXFow na ploter frezujący i laserowy, tam trzaskałem jakieś 2500 na rękę. Praca była fajna ale ilość obowiązków ogromna a szef janusz nie widział potrzeby zwiekszenia mojej pensji po roku pracy mimo tego ze pracowałem na maszynie, robiłem programy i wyceny, odpisywałem na maile i obsługiwałem klientów jak przyszli do firmy xd
Potem poszedłem stamtąd na tokarza CNC myśląc że to