Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: ilość śmiertelnych wypadków systematycznie spada

Infrastruktura, same samochody, system kar. Jest bezpieczniej niż dawniej mimo że Polska to dalej dziki zachód i mentalny wschód na drodze
@Sl_w_k_1: W latach 70 jechałeś autem bez pasów lub zagłówka lub obu. Wjazd w jakiekolwiek drzewo (niekoniecznie szybko) oznaczało zgon przez urazy kręgosłupa ewentualnie katapultacja w szybę (gdy pasu nie było). Do tego brak dróg szybkiego ruchu, ludzie #!$%@? fiatami po drogach wzdłuż których rósł szereg drzew. To nie Polacy zmądrzeli, ale infrastruktura i samochody dojrzały do przeciętnego polaka z małpim rozumem
@Sl_w_k_1: Liczba wypadków i ofiar spada rdr o 10-15% mimo że ruch wzrósł ielokrotnie od lat 70-tych.

Jeździmy coraz lepiej coraz lepszymi autami po coraz lepszych drogach. Wcale nie jesteśmy takimi złymi kierowcami. Po prostu jako naród nie potrafi całościowo jezdzic poprawnie po drogach szybkiego ruchu.

Zachód ma ta kulturę duzo starszą, a i tak takie wzorowe Niemcy maja schyla w przeliczeniu wiecej wypadków od nas tylko mnie ofiar, duzo mniej
@cwlmod:

takie wzorowe Niemcy maja schyla w przeliczeniu wiecej wypadków od nas tylko mnie ofiar, duzo mniej

I nie wydaje ci się to dziwne? Pomijam sam fakt ruchu, bo Niemcy to europejski węzeł drogowy to w Niemczech nie ma rozróżnienia kolizji i wypadku. Wszystko zostaje zaliczone jako wypadek
@PiotrFr: Nie. Na zachodzie stłuczek jest masakrycznie dużo bo tam wcale nie ma dużo lepszej kultury jazdy.

Gdy u nas się mówi o chamach na drodze to masz na mysli cwaniaków wyprzedzających na 3-go na krajówce. Teraz gdy mamy autostrady i eski to takich sytuacji jest duzo dużo mniej.
@cwlmod:

Nie. Na zachodzie stłuczek jest masakrycznie dużo bo tam wcale nie ma dużo lepszej kultury jazdy.

Nie mówię o stłuczkach. W Polsce jak przyjedzie policja masz albo kolizję, albo wypadek jeśli są ranni. W Niemczech jest tylko wypadek.

Gdy u nas się mówi o chamach na drodze to masz na mysli cwaniaków wyprzedzających na 3-go na krajówce

Ja akurat nie. Są dużo gorsze typy do takiego nazywania. Rezerwuje to dla
@PiotrFr: Lol chciałem w jednym poście nie używać słowo debil xD

Chodzi mi o to ze jak jezdzi sie nowoczesnymi autami po drogach szybkiego ruchu to wypadki są dużo łagodniejsze w skutkach . U nas była duza śmiertelność bo były ciasne krajowki i flotą oparta na papierowych fiatach 126p
@cwlmod:

Chodzi mi o to ze jak jezdzi sie nowoczesnymi autami po drogach szybkiego ruchu to wypadki są dużo łagodniejsze w skutkach .

Rozumiem

U nas była duza śmiertelność bo były ciasne krajowki i flotą oparta na papierowych fiatach 126p

Tak, masz rację

Chodziło mi tylko o to, że trzeba uważać z bezpośrednim porównywaniem statystyk pomiedzy różnymi krajami, bo często są inne kryteria.
Wiesz też, że w większości krajów nie wzywa