Wpis z mikrobloga

Ciekawa sytuacja. Dzwonił do mnie "Krzysztof Tomaszewski" rzekomo z XTB i twierdził, że mam około 6 tys. PLN w BTC i są jakieś migracje kont i on chce mi te środki przelać na wybrane przeze mnie konto. Scam jak #!$%@? zwłaszcza, że chciał się dodzwonić do Sebastiana i uparcie twierdził, że to ja bo AI zweryfikowało mnie po głosie, potem chciał żeby zainstalował jakąś aplikację z google play. Koniec końców jak widział, że nic z tego nie będzie to się rozłączył. Po kilku minutach z ciekawości oddzwoniłem i odebrała zaskoczona Pani i mowila żebysmy jej dali spokój, bo juz któryś telefon z kolei otrzymuje w tej samej sprawie, a ona nic o tym nie wie.

Jak to możliwe, że oddzwaniając pod numer z którym chwile wcześniej rozmawiałem, rozmawiam z kimś innym? Chyba, że pani też brała udział w tym procederze, ale po tonie głosu bardziej wyczuwałem bezsilność niż cynizm. Numer telefonu nie widnieje w żadnej bazie w internecie.

#oszukujo
  • 6
@cybulion: ok, w sumie to spotkałem się z tym terminem. Operator ma możliwość stwierdzenia, z jakiego numeru faktycznie ktoś dzwonił, czy jest to nie do wykrycia i chłopy sobie działają bezkarnie?