Wpis z mikrobloga

Elo, zglosiłem anonimowo pirata drogowego z przejadu kolejowego, podalem date, godzine itp. Policja ma juz nagrania z przejadu ale napisala mi
"W celu wykrycia sprawcy wykroczenie niezbędne jest przesłuchanie w charakterze świadka zgłaszającego o powyższym wykroczeniu."

jak ja im mam pomoc wykryc sprawce skoro wszystko jest na nagraniu?
#pytanie #drogi #stopcham
  • 9
  • Odpowiedz
@bart88uk: pewnie do formalnosci swiadka potrzebuja, ze ktos to zglosil, bo jak inaczej policjant ma wytlumaczyć, że grzebał w nagraniach i zauważył ze ktos złamal przemisy?
  • Odpowiedz
jak ja im mam pomoc wykryc sprawce skoro wszystko jest na nagraniu?


@bart88uk: musisz na piśmie potwierdzić to co pan milicjant widział na nagraniu. Oraz przy okazji wyrazić chęć ścigania pirata, inaczej całość wyląduje w koszu.
  • Odpowiedz
@bart88uk: Na etapie postępowania Policji/straży miejskiej bezwzględnie nie.
Samo wysłanie nagrania to za mało, muszą mieć protokól z przesłuchania i formalne zgłoszenie. Wynika to z po prostu z przepisów prawa w Polsce- art. 39§4 k.p.w. – dowodu z zeznań nie wolno zastępować treścią pism[…].

Świadek jest obowiązany stawić się na wezwanie i złożyć zeznania (art. 177§1 k.p.k. w zw. z art. 41§1 k.p.w.)
Niestety trzeba za to podziękowac pisowi. Po 2018r.
  • Odpowiedz
@bart88uk: też musiałem się udać na komisariat jak zgłosiłem jednego barana. Nie wiem po co ale no cóż taka procedura, warto było bo jeszcze w starym taryfikatorze dostał 500zł. Twoje dane są podobno dla niego niewidoczne.
  • Odpowiedz
  • 1
@trololo55 czyli dostanę info o konsekwencjach dla typa? U mnie typ wyprzdzal na podwójnej przed przejazdem kolejowym i przejechal przez przejazd na czerwonym. Max 2k za przejazd. Jeszcze na mnie pipczal że na czerwonym stoję... A sekundę później się szlaban zamknął...
  • Odpowiedz