Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna klimatyzatora przenośnego (tak, wiem że split lepszy, ale odpada). O ile z wyborem klimatyzatora sobie poradzę, tak martwi mnie uszczelka okienna. Wszystkie uszczelki i filmy jakie widziałem polegają na tym, żeby okno uchylić na oścież, a ja mam koty i nie chcę się martwić, że rozpracują suwak i wyjdą na parapet. Czy widzieliście takie uszczelki/instalacje, żeby okno było uchylone u góry? Nie wiem czy są takie uszczelki, oraz czy zmieści się rura, albo dwie?
#klimatyzacja #koty
  • 8
@Camel665: Uszczelki montuje się na 3 z 4 krawędzi okna (oprócz jednej bocznej, tej która się nie rozchyla). Ich suwaki można dowolnie ustawiać, więc można zrobić tak że odsuniesz tylko u góry. Upewnij się jednak najpierw, czy rura od klimy ci tam dosięgnie i czy się zmieści do tak uchylonego okna. Myślę że długość rury będzie tutaj największym problemem, ale może da się kupić jakieś "przedłużacze"?

Albo zrób tak jak na
Jake_921 - @Camel665: Uszczelki montuje się na 3 z 4 krawędzi okna (oprócz jednej boc...

źródło: i-trotec-uszczelnienie-okna-airlock-100-do-przenosnych-klimatyzatorow-6-100-002-001

Pobierz
@Camel665: rura ocieplona, 150mm w środku 5-6 metrów powinno ci wystarczyć żeby zrobić dwie takie rury. Nie wiem ile kosztuje. Do frala (eberg tańszy a dosłownie jest to samo) też te rury ocieplone potrzebne. Po 2,5-3 m dwie takie do góry do okna jak w twoim przypadku powinno wystarczyć. Nie grzałoby pomieszczenia tą plastikową rurą.
plaisant - @Camel665: rura ocieplona, 150mm w środku 5-6 metrów powinno ci wystarczyć...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-13 004729

Pobierz
@Camel665: ja to rozwiązałem bardzo prosto - zwykła płyta mdf ze sklepu budowlanego 60x30cm, koszt kilka złotych. Wycinasz 2 dziury o średnicy 15cm, wsadzasz tam węże (najlepiej przez jakieś plastikowe adaptery), wstawiasz do okna i opuszczasz roletę żeby dotykała do tej płytki. Łatwo się demontuje i daje niezłą szczelność. Dzięki temu 2-rurowemu modowi i dobrej izolacji chłodzenie mam top. Zbija około 1 stopnień na 10 minut w salonie 30-metrowym, zwykła klima