Wpis z mikrobloga

Siema, chciałbym zrobić niespodziankę rodzicom i kupić im PC zgodny z ich korzystaniem z komputera, a mianowicie:
-przeglądanie internetu
-oglądanie filmów
-ewentualna praca z pakietem ms office (głównie word, powerpoint, excel)
-e-mail
Mają niby lapka ale narzekają, że chcieliby na większym ekranie korzystać z kompa. Zastanawiam się nad dwoma zestawami:
-jeden ewentualnei oparty na Ryzen 5 5600G
-jakiś zestaw ,,na wypasie'' z i3-12100F/ Ryzen 5 5500 i RX 6600 żeby korzystać czasami z tego kompa jakbym u nich był i grać w proste gry typu lol, cs, minecraft.

Zważywszy na to, że rzadko u nich bywam, tyle co na święta nie wiem czy do ich zastosowań komp z i3-12100F nie będzie over killem do ich zastosowań. Jakoś się obawiam, że Ryzen 5 5600G szybko się zestarzeje i będzie łapać zadyszkę przy ich takim korzystani z kompa jako procek z iGPU niż zwykły procek z najtańszą kartą graficzną w granicy przyzwoitości jakim jest RX 6600. Słyszałem, że procki z iGPU się szybciej zużywają, nie wiem ile w tym prawdy.

#pcmasterrace #informatyka #komputery
  • 12
  • 0
@beer_man: w sumie racja XD Zapomniałem absolutnie o tym, myślisz, że mx 250 z lapka karta graficzna da radę obsłużyć monitor i wyświetlać obraz bez artefaktów?
@Gorkel: Jak ma niby 4GB vramu to spokojnie jakieś 24' albo pewnie i więcej obsłuży, musiałbyś do specyfikacji zajrzeć
ED: Tylko zwróć uwagę na to jakie wyjścia mają w lapku żeby nie bawić się w przejściówki do monitora
@Quenas: a co Ty myślisz że ojciec nigdy nie był młody i zadowoli się kompem sprzed dekady? Dostanie rtx 4070 na ryzenie 7600 to kupi pada i będzie maniaczyl w gierki po nocach.

Jakby mi syn kupił komputer za 800zl w prezencie to bym go wyśmiał.
@dwal obstawiam że taka sytuacja nie będzie miała miejsca na 99% i tylko przepłaci a jedyne co będą robić na kompie to przeglądarka i czasem word