Wpis z mikrobloga

@umami: na początku też mnie strasznie irytowały, ale teraz już się przyzwyczaiłem i chyba nawet je wolę bo przynajmniej zakrętki nie da się zgubić.
  • Odpowiedz
@umami: Cały ten "kartonik" to kompozyt i poprawnie powinien trafić do żółtego worka mimo złudzenia że jest tekturowy. Tak samo jak każdy inny sok w tym kartoniku czy nawet mleko. Do tego odzysk surowców z kompozytów jest dużo trudniejszy niż ze zwykłej plastikowej butelki która w tym przypadku jest bardziej ekologiczna niż taki kartonik
  • Odpowiedz
  • 0
@seboxtc co za różnica z czego jest cukier? cukier to cukier i nie jest zdrowy. A to co widać na zdjęciu to jest sok z koncentratu, a więc przetworzony i z tego co pamiętam dodawany jest syf w postaci aromatu, a ten aromat wali jak spirol połączony z farbą olejną. Kiedyś pracowałem w fabryce soków i napojów. To z czego się robi niektóre soki to jest jakiś dramat.
L3stat - @seboxtc co za różnica z czego jest cukier? cukier to cukier i nie jest zdro...

źródło: temp_file7331576778035552197

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@fervi nie mówię że pomidorowy nie jest spoko ale to nadal woda+cukier, prawda? :)

Wiem o co Ci chodzi i sam nie jestem zwolennikiem soków owocowych bo pomimo że naturalne to łatwo dużo cukru przez to "zjeść".
  • Odpowiedz
nie mówię że pomidorowy nie jest spoko ale to nadal woda+cukier, prawda? :)


@emesc: Tłuszczu w nich dużo nie ma. Cukru raczej też mało. To raczej woda magiczna :D

Oczywiście można się zastanawiać co jest w soku jabłkowym, a czego nie ma w pomidorowym. Natomiast pomidorowy ma mało cukru, a jabłkowy tyle ile cola. Jeden pies.

Jak się odchudzasz to nie pijesz soków (chociaż ten pomidorowy ...), a przechodzisz na napoje
  • Odpowiedz
@umami: od kiedy zrobili te nakrętki nie chce mi sie wogole kupować tych soków. nie dość że otworzyć to to trzeba siłować sie z nożem to później gdy chcemy zamknąć i otworzyć to znowu trzeba sie siłować
  • Odpowiedz