Wpis z mikrobloga

@riflemann94: Jeśli chodzi o przynęty to cannibale 12.5cm, shad teez 12cm, możesz sobie kupić jakieś obrotówki w rozmiarze 3, sg real eel w rozmiarze 15. Tak naprawdę na szczupaka ciężko cokolwiek doradzić, bo mniej więcej w momencie kiedy tobie się kończy kij, większość szczupakowych przynęt się zaczyna.

To samo z okoniem, twoja dolna granica to już spore gumy na okonia.

Możesz kupić 6.8cm cannibale, shad teez 5cm, twistery 5cm, może jakieś
@riflemann94: Jaki okręg? Jak Wrocław, to sobie "okonia na ciężko" wybij z głowy.

Jak jakiś inny, to polecam pójść w zestaw light na początek, tak, żebyś okonie mógł połowić, ale rzucenie za szczupakiem czy sandaczem na lekko było w zasięgu. Np. Microflex do 7g tak naprawdę obsługuje przynęty do 16-18g nawet, a pewnie więcej, nie polecam normalnie tego kija, ale w Twoim wypadku coś w ten deseń mogłoby odpalić. Dorsze na
@riflemann94: a ja polece tanie woblerki od jaxona... w zależności od wody/głębokości/przejrzystości dobierz sobie coś co pasuje - maja dużą ofertę. Niby to szajs a ja na to najwięcej ryb wyjąłem.. fakt - kotwice nie są najmocniejsze i po większej rybie sie wyginają ale można sobie wymienić. Poza tym tak jak piszą - gumy cannibal, shadteez, obrotówka, wahadłówka. Okoń to zupełnie inna ryba i polecam lekką wędkę i małe przynęty. Trzeba