Wpis z mikrobloga

Siemka. Mam pytanie - szukam komputera, ktory będzie służył mi do przeglądania internetu, słuchania muzyki w tle (spotify,youtube) i głównie do przeglądania mail. Myślałem po prostu o starym iMacu. Nie chce żeby był za duży wiec pomyślałem o 21,5 cala z 2010 roku. Pytanie do Was - zda to egzamin? Z tego co już udało mi się ogarnąć wybrałem dwie opcje:
Jeden na procku Intel i3 540 plus 4gb ram i dysk hdd
Drugi to Intel i5 2400 plus 8gb ram i dysk ssd. Cena dwukrotnie większa od pierwszego. Nie chce wydawać kroci bo będę i tak przy nim siedział pewnie tylko w weekendy. Dajcie znać czy to w ogóle ma sens. Pozdro
#komputery
  • 6
@MatteoMatei nigdy w życiu. Nie wiem jaki masz budżet, ale naprawdę możesz kupić byle jakiego szrota z windowsem (ważne, żeby miał ssd i z 8gb ramu) i do przeglądania internetu w sam raz, będziesz zadowolony w 100%
@lucasy: max 1000. Mam ipada który w sumie zastapił mi kompa i korzystam tez z iphona dlatego pomyślałem o Macu. Głównie nie korzystałem z komputera w domu dość długo ale jednak chciałbym coś wiekszego po prostu. Nie potrzebuje na pewno żadnego sprzętu do gier bo od tego mam konsole ale z racji tego, ze iPad jest mały to szukam czegoś wiekszego.
@MatteoMatei: no to jak żyjesz w tym środowisku to spoko zwłaszcza jak masz jakąś ofertę sprzęt dobrą. Czy weźmiesz windę czy jaPko to i tak sprzęt w takim wieku może paść po miesiącu a może robic kolejne lata. Od razu uprzedzę, ze materiałów na YT w 4K to na tym nie obejrzysz. Ja bym na Twoim miejscu chyba jakiegoś laptopa poleasingowego ogarnął 15" i postawił na biurku.
@MatteoMatei: amso polecam, sporo sprzętu tam bralem i raz nawet był jakiś problem jak monitor walnięty przyjechał to wymienili bez problemu. Nie są najtańsi ale podejście mają ok do klienta.