Wpis z mikrobloga

@Qql3l3: załóż revoluta, jeśli chcesz płacić w weekend to wcześniej sobie przewalutuj na korony, i płać revolutem bez żadnego spreadu, a potem sobie nadmiar przewalutujesz spowrotem.
  • 0
@hrumque ale ja mogę to samo ze swojego konta w ING zrobić i na bieżąco mi przelicza przy płatności. A jade jutro do pepików i muszę wiedzieć czy można tam kartą płacić.
ale ja mogę to samo ze swojego konta w ING zrobić i na bieżąco mi przelicza przy płatności.


@Qql3l3: ale beż żadnego spreadu w obie strony? W sensie że za tyle samo przewalutowujesz pln>korony, a potem korony>pln ? Bo płacić to se można każdą kartą z PL w czechach, ale przewalutowuje przeważnie durnie z koron na euro, z euro na PLN, i wychodzi z 15-20% narzutu...
  • 0
@hrumque a nie przewalutuje bezpośrednio na korone czeską? Bo ja nie chce zamienić 200zł na korony a wydać tylko z tego 150. Tylko ide do sklepu. Coś kosztuje 100 koron, i z konta bierze mi 19 zł.
@Qql3l3: a to ok, w miare normalny kurs. Nie wiem jak u ciebie, i jakie masz konto/karte, ale wiekszość (np mbank) tak przelicza wsystkie "dziwne" waluty nie-usd i nie-euro (porzez najpierw przewalutowanie na euro/usd) - by wiecej zarobić na spreadach ;)
@Qql3l3: no to jednak jest spread. Czyli pobierze ci 19.40 a nie 18zł ;) (o ile taka różnica przy jednej Studenskiej nie jest istotna, to przy wiekszym wyjezdzie zaczyna wkurzać)
Aktualnie na rev jest 1 Kč = 0,1858 zł ale dlatego że jest weekend, tam się w weekend nie wymienia ;)
  • 1
@damians można, tylko nie parkuj byle gdzie bo pepikowe bagiety wlepiają mandaty. Tam są takie zatocki na trawie. Niech Cię to nie zwiedzie. Weź w gotówie 100koron i na prywatnej posesji zostaw auto