Wpis z mikrobloga

Mircy, mam sodastreama Terra z rozowymi nabojami (quick connect), zeby nie przeplacac i nie tracic czasu na doladowania to kupilem sobie 5l butle z gazem (bez syfonu). Do tego dokupilem od chinczyka wezyk z przetoczka dedykowana wlasnie do rozowych nabojow quick connect.

Niestety nie udaje mi sie nigdy napelnic naboju do maksa, z tego co wazylem moj pusty naboj wazy okolo 750-760g, a z tego co kojarze to pelny pownien miec okolo 1300g.

Maks ktory udaje mi sie napelnic to do 1100g, czyli troche brakuje, prze co musze dosc czesto bawic sie w napelnianie tych nabojow.

Pytanie co robie zle? Przed napelnieniem naboju odstawiam go do zamrazalnika na minimum 1h, z racji ze butle mam bez syfonu to przed napelnieniem odwracam ja "do gory nogami", czyli zawor mam na dole butli. Butle trzymam w domu, wiec ma jakas temp pokojowa, teraz pewnie grubo ponad 20 stopni.

Czy udaje wam sie napelniac te rozwe naboje "do pelna"? Widzialem gdzies filmik goscia, ktory skonstruowal przetoczke i do tych rozowych nabojow i on bez problemu napelnia je na maksa. Jedyna roznica to wlasnie przetoczka i butla z syfonem w porownaniu do mojej konfiguracji.

Mam dokladnie ten wezyk z alie -> LINK

#sodastream #jedzenie #majsterkowanie
  • 8
@Kielbasiarz: z tego co ja się orientuję to do ładowania nabojów powinna być butla z syfonem (ja taka mam dla niebieskich nabojów) polecam też schłodzić nabój przed ładowaniem, u mnie to dużo daje
@eXe1987: Z tego co czytalem to bez syfonu tez moze byc tylko wlasnie trzeba butle obrocic do gory nogami podczas ladowania. A co do chlodzenia to jasna sprawa, chlodze naboj min 1h przed nabijaniem
@Kielbasiarz może masz już zbyt małe ciśnienie w butli. ja ładuje niebieskie naboje z butli 11kg i ma początku ladowało mi na maxa. po roku ładuje mi dużo mniej. Butle mam z syfonem i też mroże.
@19ludwik91: U mnie koszt nabicia naboju sodastream to miedzy 15-20zl, a koszt nabicia 5l butli to 35-50zl. Wiec raczej sie oplaca.

Minus takiej 5l butli jest taki, ze jak koledzy wyzej pisali nie zuzyjesz calych 5l bo z kazdym napelenieniem spada w niej cisnienie.