Wpis z mikrobloga

@Elmirka16: To największa elektrownia w regionie, zasilała chyba caly bombas. Jeżeli UA ja odzyska i uruchomi to rozwiązało by trochę problemów które mają przez naloty z zimy. Myślę że kacapy chcą ją zniszczyć głównie z tego powodu a nie żeby jakieś tam skażenie robić.
@varius wystarczy, że ją wygaszą do końca i zniszczą część infrastruktury. Już zniszczyli tamę i nie będzie wody do chłodzenia. Już teraz trzeba miliardów i lat na ponowne uruchomienie.
@varius oni nie chcą jej niszczyć, a głównie chodzi o straszenie. Znajomi z Francji i innych krajów zachodnich często o tym rozmawiają i na nich strasznie działa. To jest jeden z głównych powodów nacisku na pokój za wszelką cenę.
@varius na nich po prostu bardziej działa rosyjska propaganda, bo to nie są Polacy. Oni myślą bardziej na zasadzie + i -, co się opłaci. Często na zachodzie ludzie nie mają zakodowanego, że Rosja jest zła i myślą bardzo naiwnie i idealistycznie, że lepiej ustąpić, bo tak i to się bardziej opłaci i dużo ryzykujemy. Zachód dopiero się uczy naszego punktu widzenia i zaczyna ściągać klapki z oczu. Pranie mózgów Rosja im
@ArtBrut: ja mam w tygodniu kontakt z kilkudziesięcioma Amerykanami, kilkunastoma Francuzami, kilkoma Włochami, Niemcami i Holendrami. Nie są to sebixy, sami dyrektorzy, kierownicy projektów i prezesowie gigantycznych firm i oni na przykład o Ukrainie nie wspominają prawie wcale. Każdy może na podstawie swoich lokalnych argumentów stawiać globalne tezy.