Wpis z mikrobloga

Wyjasni mi ktos o co rozeszlo sie z tym calym nostalriusem i alexsensualem?

Bo ja pamietam ze to bylo tak, ze jak ktos chcial grac na serwerze pre-tbc z ratami x1 to szukal po calym internecie i znajdywal tylko jakies gownoserwery typu valkyrie czy prismatia ktore mialy po 200 online w godzinach raidowych a tak to max 50. Ewidentnie bylo widac brak popytu. A tutaj nagle ni z gruchy ni z pietruchy na wszystkich portalach o grach pojawil sie headline ze blizzard zaC&Dowal jakiegos Nostalriusa, rzekomo bardzo popularny serwer pre-TBC, o ktorym nikt nie slyszal przed tym newsem. Wtedy tez pojawil sie ten drugi serwer (nie pamietam jak sie nazywal) ktory juz mial spoko populacje, a potem nostalrius wrocil i tez mial spoko populacje.

Wiec o co w tym chodzi? Ten nostalrius to w ogole istnial i mial jakas spoko populcje przed tym C&D czy to wszystko bylo sfabrykowane i to C&D bylo fejkowe tylko po to zeby pojawily sie headliny i wypromowaly serwer? I skad taki nagly wzrost zainteresowania classicem? A jesli juz istnial wczesniej i faktycznie byl taki popularny, to czemu nikt o nim nie wiedzial?

I o co sie rozeszlo z tym alexsensualem? Bo z tego co wiem to on streamowal prywatne serwery i zbieral dowody na to ze jest zapotrzebowanie na classica i kontaktowal sie z blizzardem pod tym wzgledem, a za to blizzard sie na niego wkurzyl i zerwal kontakt, zdjal mi kanal na twitchu za copyright, po czym sam odpalil classica. Ze niby to tylko dzieki alexsensualowi ten classic powstal. Jak to bylo naprawde?

#wowclassic #worldofwarcraft
  • 8
@Mortimer_Gothic: Przecież na tym Nostalriusie była masa osób, bo tam wszystko działało. Miał na to wypływ dobry marketing na jakiś twitch, redditach etc. Gdy blizz go uwalił w ich bazie było około 800k zarejestrowanych kont, pod naporem community chociaż bardzo nie chętnie blizz ogłosił wow classic i go tak ciągnie do dziś dodając to kolejne xpaki
@Mortimer_Gothic: Gość, który prowadził Nostlariusa opublikował natychmiast po banie filmik jak był potraktowany przez blizzarda. Prawnicy blizzarda kontaktowali się z jego pracodawcą w celu znalezienia informacji o nim (niepewność i niepokój w pracy ze strony współpracowników i szefa, ciekawe, że to jest legalne), jego dziewczyna też została w to wmieszana, zamknięcie odbywało się pod groźbą procesu sądowego, wystosowanego przez prawników na piśmie i zarzutami. Filmik był emocjonalny, gość ciągle płakał na
Wszystkie randomy spotkane na open worldzie witały się z tobą i jak mogły to dawały buffa


@Cechini_Mistrz: zwlaszcza jak sie gralo na malym serwerze

chociaz w Classicu tez tak bylo. A jaka byla radocha jak sie w samym srodku dziczy 3 moonkinow randomowo spotkalo. No i jak sie randomowo w Stormwind ustawila grupka kilkunastu tanczacych niedzwiedzi