Wpis z mikrobloga

@RandomNetUser: Tak wiem, wiem, to był tylko żart, mogłem wybrać też np. Etrusków. Wtedy obywatelstwo trochę inaczej też działało, w każdym razie Galowie uczestniczyli w normalnym życiu Rzymian i dostali obywatelstwo tylko po to by mogli płacić podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@DynamoDatabase We Francji za zamieszki przecież też odpowiadają "Francuzi". Ci "obywatele" od dwu pokoleń mieszkają we Francji, nie asymilują się, nadal utożsamiają się bardziej ze swoimi współplemieńcami z Maroko, czy Algierii niż z rodowitymi Francuzami.

Francuzi kopią dół pod sobą i w ramach politycznej poprawności niszczą swój kraj. Jeszcze kilkadziesiąt lat i ci "Francuzi" pochodzenia afrykańskiego będą samodzielnie wybierać władzę.

Rzym upadł podobnie, a potęga Europy odrodziła się dopiero po kilkuset
  • Odpowiedz
@rzaden_problem: Imperium zaczęło słabnąć od kryzysu 3 wieku i był to 200-letni powolny schyłek z momentami stabilizacji. Ale to ostatecznie barbarzyńcy wykorzystali tą sytuację by wykończyć imperium od środka i zastąpić je swoimi barbarzyńskimi królestwami. Powoli zaczęli zyskiwać coraz większą władzę w państwie, coraz wyższe stanowiska, aż w końcu zaczęli nawet wybierać marionetki-cesarzy, w tym samym czasie wykorzystując słabość cesarstwa do zagarnięcia większych terytoriów.

Barbarzyńcy zaczęli osiedlać się w Rzymie
  • Odpowiedz
Ale wiecie, że za splądrowanie Rzymu są odpowiedzialni RODOWICI RZYMIANIE? Z obywatelstwem rzymskim, nierzadko mieszkający na terytorium Rzymu od dekad i tam odprowadzający podatki?


@DynamoDatabase: tak ie kończy sprowadzanie imigrantów. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz