Wpis z mikrobloga

#pc #pcmasterrace #pcbuild #helpdesk
Cześć, prośba o poradę. Zanosi się na zmianę komputera. 4690k i 16mb ram idzie w odstawkę. Jaką platformę MiniITX (chcę koniecznie mały komp na biurku, znam wady i zalety tego rozwiązania) warto rozważyć żeby mieć w miarę wydajny komputer do pracy i sporadycznie pogrania. Praca to Blender, DTP, obróbka zdjęć. Najbardziej mi zależy, poza samym poleceniem, na wyjaśnieniu jaka płyta główna i jaki procesor. Wypadłem już z "obiegu" i nie chciałbym się ponownie doktoryzować z czipsetów i procków więc najpierw pytam tutaj. Sprzęt ma starczyć na następne 10 lat i nie żreć prądu więcej niż musi. Dziękuję
P.....a - #pc #pcmasterrace #pcbuild #helpdesk
Cześć, prośba o poradę. Zanosi się na ...

źródło: pc

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta: Widzę, że nikt Ci nie pomógł, napisz mi jaki masz budżet na taki zestaw.
Preferujesz używane czy nowe części?
Jakie gry masz w planach ograć.

Oraz jakie programy do obróbki zdjęć masz, ewentualnie czy wiesz czego te programy wymagają GPU - CPU
  • Odpowiedz
Hej, Gry ciężko, zaplanować. Gram w sumie we wszystko, od Cyberpunka do izometrycznych RPG. Grafika 1660 mi wystarczy. W podpowiedziach co do sprzętu bardziej interesuje mnie czego na pewno nie brać bo cośtam. Właśnie wyczytałem że Czipset B słabo zarządza energią i potrafi grzać procesory ponad potrzebę i niepotrzebnie zjadać prąd. Część raczej nowe ale zaczynam się ponownie przekonywać że parcie na miniITX może nie jest dobrym pomysłem. Budżet można powiedzieć nieograniczony
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta: mITX zawsze były drogie, to jest ich jeden z głównych problemów
Co do części polecałbym Ci serię 12 procesorów Intel'a
Ponieważ nie grzeją się mocno, mają stosunkowo niskie temperatury jak na swoje osiągi.
Do tego wrzucasz jakieś wentylatorowe chłodzenie o niskim profilu + RAM lowprofile i powinieneś zmieścić się i cenowo i rozmiarowo w odpowiedniej wielkości

Obudowa do takiego zestawu to koszt około 400zł
Płyta trochę drożej bo za małe
  • Odpowiedz