Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #nawozy
Mireczki mam na balkonie papryki i pomidory, potrzebuja nawozu, ja chce tylko naturalny, poleci ktos?

Aha, no i jest zastrzezenie - nie moze smierdziec bo mnie sasiedzi wyniosa. Wiem, ze da sie gnojowke z pokrzywy zrobic ale chyba zostalbym eksmitowany ze swojego mieszkania. Poleci ktos cos lekkiego, naturalnego, zebym potem nie swiecil po zjedzeniu pomidora?
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
Czemu masz świecić po normalnych, mineralnych nawozach?


@magnes125: to bylo uproszczenie troche. Jesli jednak sam uprawiam na balkonie to chce miec maxymalnie ekologiczne, niczym nie pryskane, nawozone tylko czyms naturalnym
  • Odpowiedz
tylko czyms naturalnym


@93michu93: A co jest "chemicznego" i nieekologicznego w nawozach mineralnych? To zwykłe składniki mineralne których rośliny potrzebują do wzrostu. To jakby suplementowanie witaminami nazywać chemicznym i nieekologicznym, bo to w praktyce to samo tylko dostosowane pod rośliny :D Nie pojedziesz w przypadku papryki na "naturalnych" bo są żarłoczne i wrażliwe na niedobory tych składników. Polecam przestać traktować naturalne minerały jako nienaturalne ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@93michu93: Kompost, może gdzieś dostaniesz "z ogrodu", rozłożyć pod rośliny, oraz też rozcieńczyć i podlewać. Dobra gnojówka z nawozu końskiego/kurzego/itp i z pokrzywy. Jak ma nie śmierdzieć, to zmielone skorupki od jaj, fusy z kawy, może drożdże. Wywary z pokrzywy, skrzypu, one nie śmierdzą. Dużo sproszkowanych skórek od bananów/popiołu (eko!!!) w okresie owocowania. Nie daj się nabrać w chemię.
  • Odpowiedz
  • 0
@magnes125: @MisterDI kupilem biohumus i nawoz naturalny, nie wiem co to jest do konca ale smierdzi kupa, wyglada jak krotkie, czarne paleczki.

A co jest "chemicznego" i nieekologicznego w nawozach mineralnych?


@Niewiemja: ja jestem poczatkujacym, balkonowym ogrodnikiem, wy sie lepiej znacie ale po prostu nie chce sypac nic chemicznego do swoich roslinek. Czym one by sie roznily od tych sklepowych wtedy?
  • Odpowiedz
kupilem biohumus i nawoz naturalny, nie wiem co to jest do konca ale smierdzi kupa, wyglada jak krotkie, czarne paleczki.


@93michu93: To jest kupa, dzdzownic ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest bardziej polepszacz struktury gleby niż nawóz. Jakieś sałaty czy rzodkiewki Ci na tym urosną ale nie żarłoczne rośliny.

wy sie lepiej znacie ale po prostu nie chce sypac nic chemicznego do swoich roslinek


@93michu93: Ale
  • Odpowiedz