Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
siemano
jestem trochę rozdarty przy wyborze samochodu, co rusz znajduję jakiś nowy, fajny i się na niego napalam, więc uznałem że trzeba się wspomóc
czego szukam:
nie planuję jeszcze zakładać rodziny, więc chciałem spełnić szczeniackie marzenia, po prostu ma być wyposażony i najlepiej jakby fajnie brzmiał
myślałem nad czymś 300 koni lub więcej, najlepiej coupe i fajnie jeśli byłby dobrze wygłuszony, żeby nie męczyła jakaś dłuższa jazda
budżet to około 150 tys
myślałem nad
Mercedesem CLS 2014r.,
Mercedesem E 2019,
Mercedesem CLA jakiś AMG 2018-2019
Chryslerem 300c 2019,
Audi A7 2016r

no jak widzicie, oklepane samochody
przyznaję, że nie znam jakichś mniej popularnych ale udanych samochodów, które będą w tym segmencie
może macie coś fajnego na oku, co moglibyście polecić?
  • 15
  • Odpowiedz
@fejker1337: Jeździłem jakiś czas W213 220d i c218 350d 4matic, więc mogę się wypowiedzieć jedynie o wyposażeniu i wygłuszeniu.
W213 obrzydził mnie wielkim ekranem i nieergonomicznymi i idiotycznie rozmieszczonymi przyciskami, ogólnie był tandetnie wykonany. Wygłuszony był dobrze, jechał stabilnie przy 200kmh, ale mogłoby być w nim trochę ciszej.
C218 zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie. Środek wykonany z super materiałów, bardziej estetyczny, pokrętła bardziej analogowe i ergonomiczne niż w e
lgbtagdrtv - @fejker1337: Jeździłem jakiś czas W213 220d i c218 350d 4matic, więc mog...

źródło: cls

Pobierz
  • Odpowiedz
Mercedesem E 2019,

Mercedesem CLA jakiś AMG 2018-2019


@fejker1337: Przecież to skrajnie różne samochody. E klasa jest super do jazdy w długie trasy, a/cla to coś co miałobyć sportowe ale jest takie mocno średnie. A klasę poprzedniej generacji odradzam. Jak była nowa to wyglądała meh a jak ostatnio widziałem używaną to ja bym tego kijem nie ruszał.

Nie jaraj się na a45 bo jeździ się kijowo, szczególnie silnik to jest porażka.
  • Odpowiedz
nie planuję jeszcze zakładać rodziny, więc chciałem spełnić szczeniackie marzenia

@fejker1337: Przecież to wszystko co wymieniłeś to turbo rodzinne, praktyczne samochody ()
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: źle zrozumiałeś
są auta, które są kulturalne kiedy jeździsz spokojnie, a robią się agresywne jak wrzucisz jakiś sport+ lub coś w ten deseń, a wygłuszenie - chce mieć cicho w kabinie przy prędkościach autostradowych i jednocześnie, najzwyczajniej w świecie posłuchać silnika, gdy wcisnę gaz do deski
  • Odpowiedz
  • 0
@lgbtagdrtv: właśnie dla mnie jedyny z solidniejszych argumentów na korzyść e-klasy ponad cls, to to, że e-klasę można kupić w tej samej kwocie, tylko kilka lat młodszą, nie ukrywam, że ja manualny nie jestem, wykształcenia jako mechanik nie mam, a jednak intuicja podpowiada, że paroletnie auto psuje się rzadziej niż to które niedługo będzie dziesięciolatkiem
no oczywiście - są silniki udane mniej lub bardziej i sam fakt, jak właściciel tego auta
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: no cóż, nie chodzi mi o żaden magnes, wybrankę już mam, która pokochała mnie w lagunie II :D
póki mam w miarę beztroskie życie, to chciałem coś takiego czym można w wolny dzień sobie pojeździć po autostradzie, ale jednocześnie będzie akceptowalne jako daily
nad mustangiem też myślałem, ale słyszałem dużo negatywnych opinii, że środek jest słabo wykonany i jest tam coraz więcej plastiku - oczywiście nie miałem, nie wiem jak
  • Odpowiedz
  • 0
@AustralianV8: też myślałem, myślałem też nad volvo albo kilkuletnim rangem velarem, nie jestem zamkniętą głową i to co napisałem w poście, to tylko sugestie, ale jak mówiłem, nie jestem biegły w modelach samochodów, orientuję się zaledwie w czubku góry lodowej :P
wiem, że ludzie są bardziej ogarnięci, dlatego pytam, może ktoś zarzuci sugestię, albo wskaże jakiś model który mimo tego, że nie będzie do końca w kanonie zabawki na weekend, okaże
  • Odpowiedz
póki mam w miarę beztroskie życie, to chciałem coś takiego czym można w wolny dzień sobie pojeździć po autostradzie, ale jednocześnie będzie akceptowalne jako daily


@fejker1337: Te wymagania spełnia segment D/D premium w wersji coupe czyli coś tak bmw 4/audi 5. To będą ładne auto, które sa wygodne w trasie, ale łatwiejsze do użytkowania jako daily niż segment E. Taka klasa e będzie zauważalnie droższa od klasy c

nad mustangiem też
  • Odpowiedz
tak spoza może kanonu "sportowego" to uwagę też przykuła mi Toyota Camry (2021-2022), ponoć wygodne i bezawaryjne, może nie ma 300 koni, ale wersję powyżej 200 można złapać

@fejker1337: Tylko że powyżej 210 koni w Toyocie jedzie jak 140 koni w jakimś bieda Ceedzie 1.4 sprzed 5 lat (a nawet nie do końca bo 140koni nie puchnie przy 180km/h tylko bujnie sie do 220km/h)
Ostatnio spotkałem takiego wariata na autostradzie w
  • Odpowiedz