Wpis z mikrobloga

Pomyśleć, że orbanowska ścierka do 2022 roku była największym sojusznikiem naszych nieudaczników z PiS-u. Typ mówi, że Ukraina nie jest suwerennym krajem, podczas gdy sam liże rowa Kacapom. Jeżeli Putin wydający rozkazy niszczenia obiektów cywilnych i pozwalający tym samym na śmierć nieuzbrojonych starców oraz dzieci, nie jest zbrodniarzem wojennym, to kim? Może i Ukraina jest zależna od Stanów Zjednoczonych w dużym stopniu, ale lepiej być uzależnionym od zachodniego, demokratycznego, militarnego i technologicznego imperium, aniżeli od rosyjskich bolszewików. Specjalizujących się jedynie w pacyfikacji cywili i niszczeniu miast oraz gwałceniu kobiet.

https://wiadomosci.wp.pl/orban-odlecial-putin-nie-jest-zbrodniarzem-wojennym-6913477431958240a

#rosja #ukraina #wojna #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
  • 27
@ziko100: Twoją wypowiedź można odnieść się do praktycznie każdego państwa wschodnio- i centralno- europejskiego. Piszesz o 10 lat na zmianę łańcucha dostaw a my nadal ciągniemy LPG.
OP pisze o tym co było przed wojną, ja piszę o tym co było przed wojną,


@SpalaczBenzyny: Gościu, ale co mnie to obchodzi? Ja nie pisałem do OP'a, tylko do wykopka który mi odpisał, i na jego wiadomość odpisałem, i Ty to zacytowałeś. Rozumiesz? Ty nie pisałeś do OP'a, ani nie pisałeś na temat OP'a tylko zacytowałeś moją odpowiedź do tego ziomka i na nią odpowiedziałeś, więc co ma wspólnego OP
Konkrety jakieś masz? Bo decyzje jakie podjęli do tej pory są czyste i klarowne.


@RafDan: Chociażby blokada unijnej kary za naruszenie zasad antykorupcji dla Węgier parę miesięcy temu. Przykładów jest więcej, ale chyba lepiej będzie dać jakiś przykład, że Polska faktycznie się całkowicie od Węgier odseparowała i ich nie wspiera. Znajdziesz taki?

Tak jak pisałem to jest dla pisowskiej Polski niemożliwe, bo Węgry to jedyny sojusznik w świętej wojnie z UE.
@nostalgiwolf: No bo to zależy od tego jak definiujesz wspieranie. Dla mnie wspieranie to "przyjaźnienie" się z kimś, i otwarta współpraca i popieranie danej polityki/czynow. W polityce jest to ciężkie do jednoznacznego określenia, bo zgadzam się że PIS potrzebuje i Włochów i Węgrów i każdej "prawicy" jako frontu opozycyjnego do UE, więc na tym polu na pewno będą działać mniej więcej jednym torem. I o ile mogę zaakceptować takie zachowanie i
Pomyśleć, że orbanowska ścierka do 2022 roku była największym sojusznikiem naszych nieudaczników z PiS-u.


@Lambo994: Dokładnie. Najbardziej to widać w Europarlamencie, gdzie Fidesz należał do EPLu, razem z CDU i głosował przeciwko PiSowi xDDD