Wpis z mikrobloga

Byłem dziś na konsultacji u ortodonty, wszystko fajnie, można się umawiać na założenie aparatu. Pani powiedziała, że w moim przypadku zaleca aparat samologatorujący(cena 3500 za łuk) co 6 tyg konsultacja, a co 3 miesiące higienizacja jamy ustnej. Czy tak jest faktycznie, że trzeba to robić tak często nosząc aparat? Jeszcze jedno, nie miałem robionego żadnego wycisku, jedynie pate zdjęć zębów. Nie znam się, dlatego pytam, ale wszędzie piszą, że wycisk to podstawa do diagnostyki, jakie jest wasze zdanie na ten temat? #dentysta #ortodoncja
  • 3
@spokojny_chlopak: wyciski albo skany są niezbędne.

Pytasz czy konieczna jest kontrola ze zmianą łuków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No bez tego nie uda się przeprowadzić leczenia, bo to m.in. łuk odpowiada za ruch zębami.

Co do higienizacji to zależy na ile dobrze będziesz mył zęby - jak po każdym posiłku wyszczotkujesz i wynitkujesz zęby to raz na 6 miesięcy wystarczy. A jak będziesz zaniedbywał higienę, to co
@SkrytyZolw wyciski albo skany są niezbędne

miałem zrobione zdj. pantomograficzne i cefalometryczne, zdjęcia jamy ustnej. Może być tak, że to jej wystarcza i na podstawie tego będzie mnie dalej leczyć, bo załóżmy że jest już zajebistym fachowcem i nie potrzebuje wycisku?( ͡º ͜ʖ͡º)

Na kontrolę stanu uzębienia do ogólnego dentysty Cię nie wysłała?

sama wszystko przejrzała. Dzięki ci za odpowiedź ;)