Wpis z mikrobloga

Ponoć w DJI Fly 1.10.4 dla mini 3 w Europie usunięto możliwość ustawienia max wysokości większej niż 120m AGL. Co by potwierdzało, że (tak jak już pisałem) DJI pracuje nad certyfikacją. Utrudni/uniemożliwi to latanie w górach lub nad przeszkodami.

C0 - have a maximum attainable height above the take-off point limited to 120 m;

C1 (i wyżej) - have a maximum attainable height above the take-off point limited to 120 m or be equipped with a system that limits the height above the surface or above the take-off point to 120 m or to a value selectable by the remote pilot; if the value is selectable, clear information about the height of the UA above the surface or take-off point during flight shall be provided to the remote pilot;

#dji #drony
belu_p - Ponoć w DJI Fly 1.10.4 dla mini 3 w Europie usunięto możliwość ustawienia ma...

źródło: JM2zQlLYQPYLNZfNeSnNlL-SKlVbKnb2Sb3KtCLrzG4

Pobierz
  • 29
  • 2
@kolej_na_drony @litowo-polimerowy - Poprawka, nie chodziło o AGL (ani AMSL), tylko o wysokość nad punktem startu (take off). Chyba żaden z amatorskich dronów DJI nie pokazuje AGL ani AMSL.
@Rad-X nie mam mini3, dlatego tylko piszę 'ze słyszenia'.

W sumie to jestem za takimi limitami kiedy patrzę, że ludzie bez uprawnień albo checkinów latają nad Sky Tower albo nad Rędzińskim na oko z 400m AGL. Nad Rędzińskim nie ma 'strefy', ale na
  • 2
@Rad-X: no widzisz, oni latają za nisko, drony za wysoko. Na policję dzwoń. :D Nie znam się, ale tam może być jeszcze jakaś strefa, do lotniska Szymanów nie jest tak daleko, chociaż z tego co widzę to powinni latać 150m od najwyższej przeszkody w promieniu 300m, więc na most muszą uważać. ADS-B nie jest chyba obowiązkowe, więc takiego delikwenta może być ciężej złapać niż droniarza, zwłaszacza biorąc pod uwagę fakt, że