Wpis z mikrobloga

#trawnik #ogrodnictwo
hej, we wrześniu tamtego roku siałem trawę uniwersalną o składzie
Kostrzewa czerwona 10%
Życica trwała 20%
Życica wielokwiatowa 70%
gleba dość ciężka, zbita.
trawa wzeszła w ten sposób, jest bardzo twarda i gruba, kosze regularnie co 5-6 dni na 6-7cm. generalnie rośnie dość rzadko. Staram sie obficie podlewac 3x w tygodniu, oraz na wiosnę zastosowałem yaramila complex nawóz.
1.Czy taką trawę powinieniem kosic krócej, czy to po prostu taki rodzaj trawy i tak już będzie tzn. gruba i twarda?
2.w związku z pustymi miejscami mogę przejechać siewnikiem i zasiac trawę na trawę np. sahara kalnas która jak czytałem będzie bardziej odpowiednia. Sianie tylko w wolnych miejscach raczej nie wchodzi w grę, bo jest tego sporo. Cały trawnik ma ok 800m2.

nie oczekuję super trawnika, ale chciałbym nieco go poprawić :)
będę wdzięczny za wskazówki :)
gientkaszyja - #trawnik #ogrodnictwo 
hej, we wrześniu tamtego roku siałem trawę uniw...

źródło: temp_file.png4689515912538075371

Pobierz
  • 19
@gientkaszyja: co to za mieszankę tam wysłałeś?
Życica wielokwiatowa to trawa pastewna (dla zwierząt). Dodatkowo żyje tylko rok. Może już obumiera.
https://www.dsv-polska.pl/produkty/miedzyplony/opis-gatunkow/zycica-wielokwiatowa

Kiełkuje i rośnie zajebiście szybko.
Być może już zamiera, a puste miejsca szybko zapełnia chwasty, w tym chwasty z które wyglądają jak trawa, nawet nie będziesz wiedział (np wiechlina roczna).

Ja bym lekko wzruszył caly teren (lub chociaż puste miejsca) grabkami, dosial na to trawy uniwersalnej, lekko przysypał ziemia
bgjm - @gientkaszyja: co to za mieszankę tam wysłałeś? 
Życica wielokwiatowa to trawa...

źródło: IMG_20230610_210708

Pobierz
  • 0
@bgjm kompletnie się nie znam na trawach, a siałem egarden trawa uniwersalna. Ziemia jest mega twarda, grabkami nie ruszę, ciężko szpadlem przekopać nawet w niektórych miejscach.
Ziemia jest mega twarda, grabkami nie ruszę, ciężko szpadlem przekopać nawet w niektórych miejscach.


@gientkaszyja: Na ciężkiej glebie nigdy nie będziesz miał ładnego trawnika. Musisz najpierw dać na to czarnoziemu, bo tak to wszystkie Twoje zabiegi i dosiewki są na darmo.
  • 0
@jazuu to było moim pierwszym podejrzeniem, no trudno, jeszcze czeka mnie kostka do zrobienia, to zobacze jak bardzo teren będzie zniszczony, być może wyrównam teren czarnoziemem z 5-10 cm ;)
@gientkaszyja zrób jeszcze tak: na jakimś kawałku no 2x2m ponawiercaj wkrętarka i dużym wiertłem otwory na 15-20cm głębokie. wypełnij to piaskiem, najlepiej plukanym. podlewać i obserwuj. powinno rozluźnić ziemię. jak się poprawi przenieś na cały obszar