Wpis z mikrobloga

Podsumowując dzisiejsze filmiki #wolski i #zychowicz to tak o tym myślę:

1. USA planowało, ze dzięki ukraińskiej ofensywie na Zaporożu, rosyjski front się zawali, Prigojine rozpocznie bunt i obejmie władze w Rosji, następnie zdecyduje się na rozmowy pokojowe kończąc tym samym wojnę.
2. Ukraińska ofensywa zakończyła się fiaskiem.
3. Rosjanie sprowadzali swoje jednostki obrony chemicznej w okolice Zaporoża tym samym sugerując ze cos może się stać w elektrowni zaporoskiej.
4. USA wykorzystała Prigojine i on zaczął bunt, myśląc ze ma duże szanse i poparcie, tym samym pokazując Putinowi jak bardzo słaba jest jego władza.
5. Prigojine zorientował się ze jest tylko pionkiem.
6. Szef FSB -a nie Łukaszenko- wynegocjował koniec puczu.
7. Szef FSB wyrasta w Rosji na kogoś kto może rozwiązywać problemy skutecznie i pokojowo, może mógłby tez rozwiązać problem wojny na Ukrainie gdyby miał władze?
8. USA straciło Prigojine, ale ma szefa FSB.
9. Pod koniec roku może nastąpić kolejny bunt, tym razem w FSB w roli głównej, a to organizacja znacznie silniejsza.

#ukraina #rosja

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane

Co o tym myślisz?

  • Tak 22.4% (39)
  • Nie 77.6% (135)

Oddanych głosów: 174

  • 11
  • Odpowiedz
to tak o tym myślę:


@NadiaFrance: to się mylisz, i to mocno. Już w podstawowych założeniach. Prigożyn nie miał ambicji objęcia władzy - chciał jedynie głów Szojgu i Gierasimowa, z dwóch głownych powodów:
1 - chcieli mu odebrać Wagnera;
2 - uważał ich za winnych niepotrzebnych śmierci Rosjan, ze względu na nieudolne przygotowanie i prowadzenie wojny.
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Myślę że ten Pierożyn, rozpoczął bunt ponieważ chciał zrzucić nuke na Warszawę, dlatego rozpoczął rajd na Moskwę, wyzywając wszystkich w koło od ,,eunuchów". Podjechał na 200km pod Moskwę, FSB zagroziło użyciem taktycznej nuki na Pierożyna, i ostatecznie jakoś to połapali wykorzystując Baćkę.
Korzyści są z tego takie iż parę republik bananowych zaczęło coś przebąkiwać o niepodległości.
  • Odpowiedz