Wpis z mikrobloga

@Niewiemja: jedni mówią że obrywać. Inni że nie. Ja jestem zdania że każda mechaniczna ingerencja w roślinę to ryzyko np infekcji grzybicznej. Nie do końca jest jasne czy ma to jakiś znaczący wpływ dla zbioru więc po co ryzykować. Przy pierwszym zbiorze miałem około 2kg ziemniaków na worek co mnie zadowala.
@asdfghjkl: Nie no, to że ma wpływ to jest raczej pewne, na kwitnienie idzie jednak sporo składników ktore jak kwiatów nie ma idą w inne części rośliny jak przy wszystkich innych roślinach tylko pytanie na ile ten wpływ jest istotny. Przy paru workach pewnie warto ale przy uprawie polowej na hektary to też bym mówił nie warto xD
@Czerwony_Pomidor: obrywanie wilków w pomidorach jest ryzykiem infekcji grzybiczej czy przyczółkiem rozniesienia choroby. I zresztą czasem tak się zdarza. Tylko w przypadku pomidorów jest pewne że ten zabieg ma realne korzyści więc podejmuje się to ryzyko
@Niewiemja: no właśnie do tego zmierzam. To że z kilku hektarów będzie tona więcej to jestem w stanie zrozumieć. Przy uprawie w workach trudno będzie oszacować czy ten 5 gram większy ziemniak to efekt oberwania kwiatu czy zwykły przypadek
@asdfghjkl: Nie no, to ja myśle odwrotnie. Przy polowej uprawie to przerost formy nad treścią i raczej nikomu by sie nie chciało, przy kilku worach można :D Jak z cebulą i czosnkiem, pewnie koło 20% więcej. Jeden worek to za mała próba poznawcza, trzeba by było na większej ilości sprawdzać ale w sumie zostawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja: No dobra, nawet GP jest sceptyczny xD

User
Jak dużo większy zbiór ziemniaków jest przy urywaniu ich kwiatów w porównaniu do takich którym sie ich nie urywa?

ChatGPT
Zbiór ziemniaków nie jest bezpośrednio związany z urywaniem kwiatów. Kwiaty na ziemniakach to zazwyczaj efekt naturalnego procesu ich wzrostu, który prowadzi do produkcji owoców lub bulw ziemniaków.

Urywanie kwiatów z ziemniaków jest praktyką stosowaną w celu zwiększenia plonu bulw. Kwiaty ziemniaków mogą