Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś sposoby na ograniczenie telefonów od bootów/telemarketerów itp na numer stacjonarny?

Babcia ma spory z tym problem ma nawet 5 połączeń dziennie. Nie zrezygnuje z numeru stacjonarnego bo jak mówi ma go od 40 lat i nie wyobraża sobie teraz obdzwaniać wszystkich znajomych i rodzinę z informacją o nowym numerze. Ten numer jest obecnie w Playu i korzysta z niego w telefonie komórkowym(w strefie domowej). Telefon to model klasyczny bez androida.

#elektronika #telefonia #telefony #gsm #siecikomorkowe
#pytanie
  • 8
@cotozazycie: jedyne co mi do głowy przychodzi to jakaś stacjonarka na androidzie i instalacja Truecaller. Swego czasu play pozwalał przenieść nr stacjonarny na kartę sim ale musiałeś w obrębie małego obszaru od adresu być, jak za daleko wywiozłeś telefon to blokada. Wiem, że babcia pewnie nie ogarnie telefonu dotykowego (chyba, że ma smartfona do dual sim tak zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale są też jakieś androidy
  • 0
@Eshirael

no pisałem, ten numer jest już w Play od kilku lat. Jednak telefon to klasyczny model. Boję się, że androida nie ogarnie, mieszka sama i będzie spory problem jeśli coś pójdzie nie tak smartfonem.
@cotozazycie: jeśli dotykowy ekran to nie kłopot - tak.

Używam go na iPhone a takie rzeczy tu zawsze gorzej działają - jest ok. Co ciekawe bank dzwonił do mnie w formalnej sprawie a Truecaller nie przepuścił. Na androidzie masz opcję automatycznego googlowania co to za numer.
  • 0
@Eshirael

no wolałbym zostawić stara poczciwa i bezawaryjną nokie 3510i bo czuję, że ze smartfonie ciągle będą jakieś kłopoty, a każde zmiany w interfejsie to znów nauka seniorki, mój czas nerwy.

czyli też nie jest idealnie skoro połączenie z bankiem zablokowano?
@cotozazycie: jak bank w sprawie konta dzwoni z tego samego numeru co infolinia to tak wygląda. Idealnie nigdy nie będzie ale odkąd korzystam żadnej fotowoltaika nie mam a numer publiczny mam i nie mogę go ukryć.