Wpis z mikrobloga

Hej Wykopki. Pytanie mam odnośnie reklamacji IKEA i ich fantastycznej 25 letniej gwarancji na kuchnie. Już mówie o co chodzi: popękały dwa fronty, jeden od zmywarki drugi widoczny na zdjęciu. Tak ja widać na zdjęciu fronty totalnie różnią się odcieniem od reszty i kuchnia obecnie wygląda jak mozaika. Złożyłem reklamację i Pan wesoło na infolinii powiedział ze mam poczekać aż będzie lato bo wtedy fronty wyblakną od światła słonecznego ( to była druga reklamacja tej sytuacji). W pierwszej reklamacji zostałem poinformowany ze fronty po 6 miesiącach zrównają się kolorem bo się utlenią. Szczerze to już mnie krew zalewa bo #ikea kompletnie olewa temat. Panowie monterzy którzy byli na wymianie frontów powiedzieli ze w zżyciu nic się tutaj nie zrówna i ze to wszystko to ponury żart.

W ostatniej reklamacji przesłałem zdjęcia, "poradę Pana z infolinii dot. słońca" i żądanie wymiany wszystkich frontów tak aby ich kolor się zgadzał. Oczywiście jak można się było spodziewać reklamacja została odrzucona. Kuchnia ma 7 lat, mojej mamy kuchnia ma 20 i fronty jak były białe tak dalej są białe.

Co z tym wszystkich zrobić ? Iść do sądu ? Do UKOiK ? Może ktoś mądry podpowie jak ten temat ugryźć ?

#reklamacja #ikea #gwarancja #prawo
netevil - Hej Wykopki. Pytanie mam odnośnie reklamacji IKEA i ich fantastycznej 25 le...

źródło: ikea

Pobierz
  • 4