Wpis z mikrobloga

#motocykle

Mirki, sprzedaje swoje moto. Ktos mi powie co jest nie tak w opisie ze nikt go nie chce kupic ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-xj600s-diversion-CID5-IDUva2M.html

Strzelam ze opisywanie stanu fair (czyli czasem zanikajace ładowanie aku, plus nierownomiernie zjedzona tarcza po wymianie)
Nie chcialem kolejnego ogloszenia typu "dla zdecydowanych wiecej na priv" albo "w bardzo dobrym stanie garażowana", a pomimo zejscia z 6800 na 4400 nikt nie chce kupic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 25
  • Odpowiedz
@NapTooR: jedz obejrzec jak jedzie prosto to kupuj. Nie zastanawiaj się tyle bo ci go zwiną a ty dalej będziesz szukał. Środek sezonu jest, wywalaj hajs, naprawiaj i bzikaj ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@NapTooR: a no ja, umknęło mi. Zrób inne zdjęcia wystaw drugie ogłoszenie a'la handlarz, że wszystko cacy to może coś się ruszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NapTooR: no jak by nie patrzeć to jest już 25-letni, zuzyty motocykl. do turystyki się nie nadaje, szyku nie zadasz, do jazdy w koło komina bardziej nadaje się coś lekkiego. poza tym, jak długo go sprzedajesz? bo jak miesiąc to niedlugo. jak więcej niż pół roku no to widocznie po prostu nie ma chętnych i tyle.
  • Odpowiedz
@NapTooR: to zupełnie nie zmienia faktu, że to już jest gruz. Sam w dwa lata wydałeś na niego drugą jego wartość i to się już nie zmieni, do takich przechodzonych sprzętów wiecznie się dokłada. Musiałby być w niesamowitym stanie aby ktokolwiek chciał to kupić. To że ludzie windują cenę to zupełnie inna sprawa.
  • Odpowiedz
  • 0
@chilon: Nie mam zamiaru obrazac sie na rzeczywistosc - w takim razie jaki bylby dla ciebie entry level motocykla? Ja sam jako inny motocykl kupilem rometa ADV 250, za ~10k, 2019 rocznik z abs bo szukalem czegos mlodszego z wtryskiem i abs.
  • Odpowiedz
@NapTooR: widziałem ostatnio suzuki gs500. rocznikowo był podobny i też kilka rzeczy do ogarnięcia. stał chyba za 3000 i nie było go po tygodniu
  • Odpowiedz
@NapTooR: Kufer zawyża Ci cenę, bo to kilka dobrych stówek. Ale jak ludzie szukają taniego moto to nie koniecznie myślą o kufrze. Ja osobiście bym tego powyżej 3 nie kupił. A i mniejszej sumy pewnie bym żałował. Jak ktoś ma czas i liczy się z tym, że co chwilę będzie coś do zrobienia to jasne można tym się wozić do pracy, nie strach tego zostawić. Tym starym sprzętom nawet płyny w
  • Odpowiedz
@NapTooR: nikt nie chce go kupić - w sensie przychodzą i nie kupują, czy nawet nie chcą pisać/dzwonić?

Zrób inne zdjęcia - na tych z ogłoszenia moto wygląda, jakby miało zgnieciony bak z lewej strony.

Drugie: jak piszesz, że wydałeś za niego więcej kasy na serwis, niż oczekujesz za niego kasę z ogłoszenia - to też mówi: kupisz go, to dalej będziesz w niego pakować kasę.
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek, nikt nie pisze/dzwoni.
Moto ma zgnieciony bak z lewej strony
Co do kasy, pierwotnie chcialem 6600, wiec wiecej niz na serwis :D
Mi osobiscie by to mowilo ze ktos ogarnal rozrzad, hamulce, opony, plyn hamulcowy, regularnie olej etc. Jak kupuje moto to jakims cudem nikt nie wie co kiedy bylo robione wiec napisalem ogloszenie tak jak sam bym chcial kupic moto.
  • Odpowiedz
@NapTooR:
1. wystaw na otomoto nie na jakimś gównianym olxie na którym nic nie ma i nikt nie zagląda
2. jeżeli leżał 2 razy na boku i naprawiłeś tak że nie widać śladów - kupujący woli nie wiedzieć
3. nie wiem jak to działa przy tak starych gratach - ale kiedy ja szukam moto/samochodu to wchodzę w ogłoszenie i szukam:
a) data pierwszej rejestracji b) VIN c) nr rej - jak
  • Odpowiedz
@NapTooR: xj 600 to jest motocykl tak nudny i nijaki że bardziej się nie da. Prawie jak byś jechał kabrioletem. W dodatku jest najsłabszy w swojej klasie.
Dlatego ludzie nie chcą takich motocykli kupować.
  • Odpowiedz