Wpis z mikrobloga

#steampesos
Region Konta: Turcja
Konto wielokrotnie migrowało do różnych zakątków świata (jeszcze zanim było to modne). Kraj rejestracji: Polska; kraje zwiedzone: Norwegia, Kanada, Argentyna, Turcja. Dziś zdecydowałem się na przeprowadzenie transakcji na rynku - zarówno dot. sprzedaży itemów jak i ich zakupu (potrzebowałem Backpack Expander'ów z uwagi na to, że nie mieszczą mi się klucze TF2 w ekwipunku). Nie jestem pewien czy transakcje sprzedaży faktycznie są w stanie triggerować deportację, ale transakcje w ramach, których pobierane są środki z walletu (zakup gier, transakcje w grach czy operacje na rynku) z tego co mi wiadomo zawsze triggerują deportację jęsli konto się kwalifikuje. W moim przypadku region konta nie uległ zmianie. W portfelu nie trzymam dużej ilości $$$; gry kupuję okazjonalnie; środki dodaję za pomocą rynku.
Pozostawiam info dla potomnych - a nóż ktoś dostrzeże jakiś wzorzec, który pozwoli uchronić innych przed deportacją.
Z potencjalnie istotniejszych informacji: nigdy nie zmianiałem regionu za pomocą osób, które wykorzystują 1 kartę do zmiany regionu na kilku kontach.
  • 5
@Yarizu: może jednym z elementów braku deportacji jest fakt że konto nigdy nie miało uzytej karty do zmiany regionu ? tak gdybam nie wiem , w moim przypadku na koncie nigdy nie byla uzyta zadna karta , w argentynie jestem jeszcze za czasow kiedy dalo sie nawet wysylac zlotowki z polskiego konta i sie konwertowaly :) ehh stare dobre czasy
  • 0
@testowy: albo użyta karta nie była używana na innych kontach / kontach, na które logowanie następuje z różniących się od siebie IP.
Gdzieś jednak natknąłem się na komentarze od osób, które twierdziły, że rejestrowały konto w danym regionie i również były deportowane (jeśli to prawda, to niestety ale teorię mozna obalić - dobrze jakby więcej osób spod tagu, które zostały deportowane [albo i nie] dzieliło się swoimi doświadczeniami).
  • 3
@somegoodguy_49: Podejrzewam, że raczej nikt nie typuje kont do deportacji - do takich rzeczy tworzy się algorytmy; a algorytm musi mieć jasno określone kryteria, pod względem których klasyfikuje dane konto do ew. sprawdzenia, bądź z automatu do deportacji. Aczkolwiek teoria odnośnie banowania typów z Bydgoszczy jest całkiem sensowna ( ͡° ͜ʖ ͡°) -> musimy jeszcze okreslić jakie inne regiony są zagrożone xD
@Yarizu: mam 3 letnie konto steam 8 miesięcy temu zmieniłem region kartą prepaid z Turcji nie używam żadnego vpn (tylko podczas zmiany regionu)
Nie dostałem deportacji do Polski a wczoraj kupowałem gry a zmieniłem ten region na głównym koncie steam