Wpis z mikrobloga

Jak uważacie? Czy kupując nowy dom zbudowany w 2021, nieposiadający źródła ogrzewania, można ubiegać się o dotację w Czyste Powietrze? Przecież teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby "na chwilę" wirtualnie wstawić tam kopciucha, a następnie bohatersko wymienić go na dotowaną pompę ciepła.

#pytanie #pytaniedoeksperta #czystepowietrze
  • 5
  • Odpowiedz
@Onfiskator: przy dotacji czyste powietrze musisz mieć dokument na usunięcie nieekologicznego źródła ciepła. A co do pomp ciepła to jedno źródło w domu to według mnie fatalny pomysł, jakiś kominek chociaż mieć jako „rekreacyjny” w razie W pasuje mieć. Bo w czystym powietrzu dozwolony jest jest piec na biomasę.

Co do pompy to możesz rozejrzeć się w urzędach/gminach, czasami są jakieś granty na właśnie PC
Ewentualnie zobacz sobie mój prąd, wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
@Tisev7
Kominek na szczęście będzie. Z tego co piszesz wychodzi że mogę realnie zamontować jakiegoś używanego kopciucha i zaraz go usunąć - formalności stanie się zadość.
Co do PC to nie jestem przekonany i jedyne co możenie przekonać to właśnie sowite dotacje na zestaw PC+FV. Dlatego szukam czym jeszcze można uzupełnić budżet poza Moim Prądem i ulgą termomodernizacyjną. Bo w Moim Prądzie dopłata do paneli jest biedna... Na Moje Ciepło chyba się
  • Odpowiedz
@Onfiskator: Co do montażu i demontażu źródła ciepła się nie wypowiem, bo na takie luźne przemyślenie to faktycznie tak można zrobić, z czystego powietrza wymagają dokument na usunięcie, a nie kiedy było montowane, z czego taki numer obawiałbym się, ze nie przejdzie i raczej bym z kimś pogadał na ten temat w urzędzie może. (Kupiłem z zamontowanym itp.)

Na Mój prąd jest tylko 6k na FV, jedynie przyszło mi do głowy,
  • Odpowiedz
@Onfiskator kryterium programu jest dom który uzyskał pozwolenie na budowę nie później niż grudzień 2013 do nowego domu jest skierowany program mój prąd 5.0 zajmuje się tymi tematami wiec jak coś zapraszam do kontaktu
  • Odpowiedz