Wpis z mikrobloga

Z takich rzeczy, ja w sumie kompletnie nie rozumiem przegrywów pracowych. Takich latami robiących na magazynie, w uberze, na kasie, w gastro. Szczególnie tych z jakimś wykształceniem wyższym.
Ja rozumiem - dyplom z gotowania na parze nie dał opcji, utrzymać się trzeba, ale to tak odpuścić już cokolwiek, bo w korpo Ciebie nie chcą?
Jest tyle różnych opcji - teraz na przykład artykuł o brakach w straży więziennej(a z racji tego, że mamy blisko więzienie - wiem, że faktycznie mają ogromne braki w zatrudnieniu). Pensja dużo lepsza na start, są perspektywy rozwoju. Jakieś inne służby, jakieś wojsko, straż pożarna, są jakieś inne nisze gdzie zawsze są braki. Serio nie wiem co powstrzymuje kogoś w dead end job przed takim krokiem?
#przegryw #pracbaza #zarobki
  • 17
wstępując do korpo programują ci mózg i już Nie możesz stamtąd odejść. A na marginesie też się dziwię że ktoś siedzi w korpo i narzeka na korpo.


@Dr_Ebrantill: Ale ja nie mówię o korpo. Ja mówię o jakichś ludzie w biedrze czy coś.
@HFL-przed-30: ja rozumiem bo sama najchętniej bym sobie przewegetowała zycie jako jakaś sklepikarka na #!$%@? z dala od rodziny i znajomych, niektórym sie po prostu nie chce żyć i nie mają jaj sie zabic, a dla jakichś chwilowych rozrywek i ciekawości świata za x lat może i warto powegetować, nie mają już szans robić tego co by chcieli, co dawałoby im szczęście, to robią cokolwiek co nie wymaga myślenia i odpowiedzialności
@HFL-przed-30: #!$%@? człowieku do służby więziennej to musisz być karkiem 2 metrowym z masą, żeby więźniowie się Ciebie bali. Sam poznałem klawisza, który był przyjacielem kumpla. Musisz być patolem, a i tak przez handel więzienny i układziki to psycha siada, a musisz być umoczony w układ.
Dodatkowo na strażaka zawodowego to trzeba mieć wykształcenie, a takie wakaty w małych miejscowościach są obstawianie po znajomości.
@HFL-przed-30 typowe #!$%@? osoby co to pozjadala wszystkie rozmumy i pierodli innym jak maja żyć. Typie nie masz pojęcia jak wygląda życie i ta przykładowa służba wiezienna. Znam ludzi co tam pracują lub pracowali. #!$%@? darmowe nadgodziny bo Ci każą i później dostajesz za to dni wolne ale nigdy ich nie wybierzesz bo nikt ci nie da dnia wolnego. Jeden z nich miał kilkaset takich godzin i nawet na swoj slub wolnego
@HFL-przed-30: co do PSP to we Wrocławiu teraz było na naborze 10 miejsc a 70 kandydatów czyli łatwo nie jest. To już szybciej do wojska, ale np w USA raptem 23% młodych jest zdolnych do służby z powodów psychicznych i fizycznych.
covida


@HFL-przed-30: ogólnie to przez rządy PISU jest zapaść w polskim więziennictwie i z modelu bardziej humanitarnego powracamy do przemocy i agresji. To będzie skutkowało zwiększoną ilością przestępstw w więzieniach popełnianych na innych więźniach ale także na funkcjonariuszach służb więziennej. Co więcej zaostrzenie środków karnych w kodeksie karnym za poszczególne przestępstwa przez PIS również będzie jeszcze bardziej zwiększać tę tendencję. Obawiam się, że praca w więzieniach będzie dużo bardziej niebezpieczna i