To jest wręcz niemożliwe jak w tym sezonie drużyny frajersko spadają albo przegrywają walkę o awans.

Na niemieckim podwórku Borussia Dortmund wychodzi na prowadzenie przed ostatnią kolejką i wystarczy jej wygrać ostatni mecz z Mainz, które jest już na wakacjach i ani nie grożą im puchary ani spadek. Mecz z trudem zaledwie remisuje i mistrzem zostaje Bayern.

HSV Hamburg cieszy się na płycie boiska z "awansu" podczas gdy równolegle leci inny mecz gdzie jednak ich bezpośredni rywale strzelają 2 gole w doliczonym czasie i HSV gra w barażach o awans, gdzie przegrywa ze Stuttgartem i po raz kolejny zostaje w 2 Bundeslidze.

U nas to już w ogóle plaga.
Wisła Płock przez 7 kolejek idzie na Mistrza Polski, przez połowę sezonu idzie na europejskie puchary a przed ostatnią kolejką trafia na miejsce spadkowe i ostatecznie ląduje w 1 lidze.

Wisła Kraków w przedostatniej kolejce podejmuje u siebie Zagłębie Sosnowiec. Zagłębie, które również jest myślami na wakacjach bo o nic już nie walczy. Jeżeli wygra to wchodzi na 2 miejsce. Mecz jednak przegrywa i zostają Wiśle tylko baraże, które przegrywa już w pierwszym meczu u siebie z Puszczą Niepołomice aż 1:4.

Kotwica Kołobrzeg to chyba jednak większy fenomen. Zespół ten przez większość sezonu idzie na bezpośredni awans. W końcówce zaczynają jednak tracić punkty co we własnych social mediach określają jako "przegrana bez konsekwencji" i "odłożenie awansu na kolejny mecz". Podobnie jak Wisła tracą jednak punkty w ostatnich meczach i zostają jej tylko baraże. Mecz o finał baraży z Motorem Lublin - strzelają gola w 85 minucie, tracą gola w 94 minucie. W dogrywce 2 setki, które pudłują. Motor chyba dopiero druga groźna sytuacja w dogrywce i na 4 minuty przed końcem strzelają na 2:1. Kotwica odpada z rywalizacji.

Pewnie da się jeszcze znaleźć inne przykłady, no ale te od razu rzuciły mi się w oczy.

#mecz
toporek1234 - To jest wręcz niemożliwe jak w tym sezonie drużyny frajersko spadają al...

źródło: comment_16690771430Hrsb7udiUgoUB6MxFaOs0

• 11
@toporek1234: dopisz Grazer AK z 2. ligi austriackiej xD wtopili mistrza i awans w ostatnim meczu, grając na wyjeździe, gdzie cały stadion był wypełniony ich kibicami xD
@toporek1234: W 3 lidze niemieckiej sytuacja niemal identyczna jak w 2 BL, Osnabruck w doliczonym czasie strzelił 2 gole rezerwom BVB wygrywając 2:1. Dzięki temu z 5 miejsca awansowali na 3, dające bezpośredni awans. Jednocześnie przez ten wynik Saabrucken spadło z 4 miejsca dającego baraże o 2 ligę.
@toporek1234: W Bułgarii CSKA Sofia wypuściło tytuł mimo zdobycia 84 punktów w 35 meczach i liderowania na dwie kolejki przed końcem. W przedostatniej kolejce nie strzelili karnego w 101. minucie, tylko zremisowali i dali się wyprzedzić Ludogorcowi.
@toporek1234: Royal Saint Union przegrali szansę natytuł w ostatnich minutach w meczu z FC Brugge, które nie grał już o nic, a Genk zremisował z Antwerpią.
No i Genk straciło gola w ostatnich minutach tracąc tytuł na rzecz Antwerpii
@toporek1234: Ale jak mogłeś zapomnieć o Arsenalu, który prowadził PL w pewnym momencie 10 punktami, a potem uwalił wszystkie punkty na jakieś remisy z Southampton i West Hamem + porażki z takimi potęgami futbolu jak Brighton albo Nottingham Forest, dając City 5 tytuł z rzędu XD