Wpis z mikrobloga

Czołem, czy ktoś ma doświadczenie w tworzeniu www wordpress na hostingu ovh? Jestem w tym nowy, mam u nich hosting i domenę i po założeniu cms wchodzę na stronę, ale ma adres katalogu. Jak można to zmienić?
#ovh #hosting
  • 9
czy ktoś ma doświadczenie w tworzeniu www wordpress na hostingu ovh?


@szafer: wszędzie będzie tak samo :).

ale ma adres katalogu


@szafer: w sensie www.twojastrona.pl/wordpress/ :)?
Ogólnie jak masz domenę i jest ona podpięta pod hosting, to musisz sobie pliki wrzucić do głównego katalogu domeny np.

/domains/twojadomena.pl/public_html/
Dobrze mieć też przygotowaną wcześniej bazę MySQL. W sumie to też pytanie, czy robisz instalację ręcznie, czy korzystasz z autoinstalatora :)
  • 0
@szuwarek-mini: No właśnie kiedyś zakładałem na bodaj home.pl i przy instalacji wordpress nie miałem takiej sytuacji, tzn. nazwa strony po odpaleniu wordpressa od razu była taka, jak chciałem, czyli mojadomena.pl.

Teraz to wygląda tak, że adres wordpressa i witryny nijak ma się do mojej domeny, a widnieje coś na bazie katalogu i moja nazwa admina
  • 0
@szuwarek-mini: Może to jest problemem? Kompletnie nie ogarniam co się tam dzieje

"Przypominamy, że wybrany moduł jest dostępny poprzez domenę uruchomioną w opcji multidomeny, a nie dla domeny głównej hostingu
(zgodnie z danymi dostępowymi)."
@szafer: nie mam teraz chyba nic na ovh, więc nie sprawdzę na szybko :(. Najlepiej będzie jak ze strony wordpressa pobierzesz sobie pliki, wgrasz rozpakowane do publichtml (ważne by były rozpakowane w publichtml, a nie public_html/wordpress/), z panelu ovh utworzysz sobie nową bazę danych i wejdziesz na swoją stronę. Kreator będzie równie "skomplikowany" co autoinstalator ovh :). Troszkę więcej pracki, ale będzie zgodnie ze sztuką i oczekiwaniami :). W