Wpis z mikrobloga

Dziś na głównej jest znalezisko "Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce".

Żadna ze stron nie przyznaje się do wysadzenia tamy pomimo to wykopalisko ma się dobrze. Ciekaw jestem co by było gdyby tytuł wykopaliska brzmiał "Ukraińcy zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce" - jako, że właśnie wróciłem z bana odpowiem tylko - nie wiem ale się domyślam.

Zaznaczam, że nie twierdzę, że Rosjanie tego nie zrobili. Twierdzę tylko, że narazie nie ma pewności kto stoi za wysadzeniem tamy.

#ukraina
  • 25
@Woyteq: dziś USA przyznało że to Ukraińcy stoją za wysadzeniem NS2. Pamiętam jak obwiniani byli za to Rosjanie. Niszcząc swoją infrastrukturę, wszędzie pisano że motywem miała być chęć zmniejszenia dostaw gazu do Europy.

Dziś Rosjanie wysadzają tamę, niszczą własne fortyfikacje a motywem jest? Powstrzymanie rzekomej kontrofensywy na jednym z najtrudniejszych dla Ukraińców odcinków.
@Woyteq:

A po co Ukraina miała by wysadzać tamę?


Żeby zmyć w cholerę wszelkie umocnienia które ruscy budowali po drugiej stronie Dniepru przez ostatnie pół roku i przy okazji narobić problemów na Krymie. Jakby oficjalnie się do tego przyznali to byś klaskał uszami i uznał to za geniusz, ale przecież to tylko ruscy robią złe rzeczy...
@Woyteq bo cały świat ich ciśnie na kontre a im taki stan rzeczy pasuje, zawieszony konflikt, pozorowane walki o jakieś ruiny i ciągła nieustanna rzeka darmowej broni zachodniej. Nie twierdze że to ukry ale kacapom to bardziej nie na rękę niźli ukrom, wnioski niech każdy wyciągnie sam. Prawda już dawno poległa w tym konflikcie.
No ale z drugiej strony skoro to Ukraina zrobiła to dlaczego ruscy nie pokazują jakichś dowodów na to? kamery mają tam...


@sylwke3100: No i co po tych kamerach? Co po dowodach? SBU i tak sobie hasa po Rosji wysadzając ile się da.

Czemu się do Bialego Domu nie przywalacie w tej chwili że nie zaklepali 'że to z pewnością ruscy' tylko jak zwykle mówią że sami nic nie wiedzą. A skoro