Wpis z mikrobloga

jestem świeżakiem który nabył 125cc Benelli. Czy tankowanie motocykla wygląda inaczej niż auta? dzisiaj chciałem nalać full po zapaleniu rezerwy. Odcięło pistolet po wlaniu 5l z max. 13l. Motor jest na dotarciu, jeszcze przed pierwszym przeglądem na 1k km. Dlaczego tylko połowa weszła?

#pytanie #motocykle #motoryzacja
  • 27
  • Odpowiedz
@inkill: bo musisz cofnąć pistolet i na oko wlać pod korek - tzn nie dosłownie, ja leję do poziomu takiej kratki przy wlewie; gdy masz włożony pistolet do końca to będzie odcinał przy połowie
  • Odpowiedz
  • 0
czyli najlepiej lekko włożyć i patrzeć czy się nie przelewa, czy np lać 12l (i mieć zapas 1l) żeby nie wyrzygało?
  • Odpowiedz
  • 0
@Tatiagla: też tak zrobiłem. Tylko faktycznie brakuje mocy. Chciałbyś kogoś wyprzedzić kto jedzie 70-85 i nie masz zapasu mocy. Wbijesz na lewy pas i jak tiry na autostradzie obok siebie:P
  • Odpowiedz
na dojazdy to super opcja, tylko zaraz czuć brak mocy i chce się zmienić na cos wiekszego


@programista3k: mam 3 trasy do oracy w aglomeracji slaskiej i denerwuja mnie korki. Takim dwukołowcem nawet jakby mnie wyprzedzali, yo i tak na swiatlach wyjade na przod. Oszczędność paliwa za to mnie interesuje.

Tylko faktycznie brakuje mocy. Chciałbyś kogoś wyprzedzić kto jedzie 70-85 i nie masz zapasu mocy


@inkill: miejskie gruzy z racji
  • Odpowiedz
@Tatiagla nie no, tej mocy brakuje ale jak się jedzie w trasie jak S8 a tak to dają jakoś radę, ale ciągle to raczej miejskie motocykle. Choć znam osoby śmigające dłuższe wycieczki, ja najdalej przejechałem 90km takim motocyklem.
  • Odpowiedz
@programista3k: to mi krajowe i miejskie wystarczą. Do jazd w trasy wolę honde civic, suzuki grand vitare czy forda focusa. Szkoda mi zdrowia na masaż tyłka i jaj w dalekie trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale dystans 10km/h jest akceptowalny.
  • Odpowiedz
  • 0
@sebnysa: może dlatego, że nowy i śmiga jak powinno. Czytałem też opinie, że wyświetlacz/licznik potrafią zawyżać odczyt. Lub Benelli mimo, że przejęty przez chinoli dalej ma włoskie korzenie i faktycznie jest dobrze zrobiony.
  • Odpowiedz
@inkill: No jak jest nowy to nie powinno się nim śmigać na maxa. A co do liczników, to jest tam na youtubach masa filmików gdzie poprzez jakąś opcję w menu można dostroić licznik do realnych prędkości.
A z tankowaniem to ja też mam lekki zgrzyt, jest tam taka jakaś blaszka z trzema dziurami w baku i jak pistolet wpierdzielisz do końca to zbyt wiele nie wlejesz, więc tak stoję powyginany i
  • Odpowiedz
Czytałem też opinie, że wyświetlacz/licznik potrafią zawyżać odczyt. Lub Benelli mimo, że przejęty przez chinoli dalej ma włoskie korzenie i faktycznie jest dobrze zrobiony.

Oba powody. W TRK jak norma mówi o +0 do +10%, to licznik ma sztywne +9-11%, a wykonanie też jest taką hybrydą między chińczykiem i uznanymi markami.

A co do tankowania:
- wkładasz prawie do końca, ale pod kątem, odpalasz na maksa
- wyciągasz do poziomu blaszki, lejesz
  • Odpowiedz
Ja mysle o malym chopperku


@Tatiagla: Kup coś normalnego, nie "czoperka".

@inkill Obserwuj, jak wlewasz, nie wkładając do końca pistoletu i tankuj siedząc na motorze, trzymając go jak najbardziej równo.
  • Odpowiedz