Wpis z mikrobloga

#hydraulika Zakupiłem nową baterie wannową w starej już szwankuje przelacznik prysnica, problem w tym ze nowa bateria ma nieszczelnosc na zimnej wodzie mocno tryska woda nie od strony krzywki ale od strony baterii , na cieplej wszystko ok, probowalem juz wszystkiego mocno dokrecic, slabo dokrecic , nowe uszczelki fibrowe nowe uszczelki gumowe , nic nie pomoglo za kazdym razem ten sam wyciek z tego samego miejsca , filmik w zalaczeniu , czy to uszkodzona bateria ? dodam ze jak stara przykrece wszystko jest ok wyciek tylko na tej nowej.
testowy - #hydraulika Zakupiłem nową baterie wannową w starej już szwankuje przelaczn...

źródło: VID20230602172934(3)

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@testowy: wygląda na pęknięcie odlewu baterii, ale upewnij się jeszcze, że wina nie leży w minimalnie innym rozstawie nowej baterii - głupi milmetr różnicy może powodować, że na starej jest dobrze, a nowa "pręży" powodując, że uszczelka jest nierównomiernie dociskana. Z tym, że to powinno dać się zniwelować uszczelką miękką, gumową (a docelowo - poprawieniem ustawienia mimośrodów).
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: dzieki za poradę , baterie próbowałem przykrecac chyba z 10 razy w róznych opcjach uszczelkowych , jakby cos bylo nie tak z ustawieniem mimosrodow to czy wyciek zawsze bylby identyczny z tego samego miejsca ? ciezko mi krzywki ruszyc bo są w kafelkach sama bateria wkreca sie na starcie minimalnie trudniej niz stara ale raczej bez jakis wiekszych odchylen. Kupowalem na amazon juz mam zaakceptowany zwrot towaru jednak wolalbym sobie
  • Odpowiedz
@testowy: nakrętki nic nie uszczelniają, są tylko po to żeby docisnąć baterię do krzywek i tylko to połączenie jest szczelne.

Jak chcesz się upewnić to załóż baterię do góry nogami i najpierw dokręcaj tą nakrętkę która cieknie.
  • Odpowiedz
@testowy: nieszczelność może być między odlewem, a częścią wkręcaną w baterię. Jak masz taki imbus, to spróbuj dokręcić w baterii część z nakrętką. Jak nie idzie, to próbuj wykręcić, żeby zobaczyć czy wszystko ok.
  • Odpowiedz