Wpis z mikrobloga

Apeluje o wykluczenie Pepa Guardioli z udziału w finale ligi mistrzów! Pozwolę sobie przypomnieć co o obecnym szkoleniowcu Manchesteru City sądzi Yaya Toure:

Guardiola był wobec mnie okrutny. W pewnym momencie zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie chodzi przypadkiem o mój kolor skóry. Nie tylko mnie nurtują takie myśli, już w Barcelonie kilku zawodników miało podobne odczucia. My, piłkarze z Afryki, nie jesteśmy przez niektórych traktowani w porządku. Guardiola jest jedną z takich osób. Często miał niewyjaśnione problemy z zawodnikami pochodzącymi z Afryki. Jest jednak zbyt sprytny, by dać sobie to udowodnić. Nigdy się do tego nie przyzna. Poza tym uwielbia rządzić i mieć w zespole posłuszne pieski.


W pierwszym składzie w finale ligi mistrzów Pep wystawi najprawdopodobniej tylko jednego czarnoskórego piłkarza Walker (chociaż on jest bardziej mulatem nawet chyba). Dodatkowo popatrzmy na jego ostanie działania na rynku transferowym, sprzedał Jesusa i Sterlinga a w ich miejsce sprowadził Haalanda i Grealish oczywiście nie muszę pisać kto ma jaki kolor skóry. Jeden z najwybitniejszych piłkarzy 21 wieku Herny również nie chwalił sobie współpracy z Guardiola. Guardiola zaczynając prace w Barcelonie pierwsze co to pozbył się Ronaldinho czyli największej gwiazdy piłki nożnej, żeby postawić na trio Messi - Xavi-Iniesta nie muszę wspominać ze każdy z nich jest biały, później pozbył się Samuela Eto, a w jego miejsce przyszedł Ibrahimovic.

Guardiola to trener wybitny, ale prawda o nim może być smutna, sugerowałbym UEFIE śledztwo w tej sprawie

#mecz #pilkanozna #bekazlewactwa #pdk
Pobierz ekjrwhrkjew - Apeluje o wykluczenie Pepa Guardioli z udziału w finale ligi mistrzów! ...
źródło: 89835fe273ff1f82f210ca95b609a8a6Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNjc4OTIxNzE2-2.71379192
  • 24
@Lecimy_koko: W USA w NFL masz obowiązek przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko trenera przynajmniej z jednym przedstawicielem mniejszości etnicznych, prawo Rooney’a, jak coś to nie ma to związku z byłym napastnikiem reprezentacji Anglii. W Anglii zastanawiają sie czy czegoś takiego nie wprowadzić
@thority

W lipcu 2012 zdecydował się odejść z klubu, korzystając przy tym z zapisu w umowie umożliwiającego to w razie nierozegrania w sezonie co najmniej połowy spotkań drużyny


przypadek, że tak mało spotkan zagrał?
@ekjrwhrkjew: warto znać kontekst.
Kiedy Yaya Ture był w swojej życiowej formie, Guardiola postawił na rezerwowego z Barcelony B. Tzn ziomka, który nawet w Barcelonie B był rezerwowym xD rezerwowy rezerw.
Od tego czasu Yaya pomawia Guardiolę gdzie się da, ale każdy rozumie dlaczego.

Warto dodać, że tym rezerwowym który wygryzł go ze składu był Busquets.
@ekjrwhrkjew: nigdzie nie napisałem że to coś złego już sobie nie dopowiadaj. tylko mam bekę że faktycznie może to tak wyglądać szczególnie że np Eto był w doskonałej formie a wymienił go na Ibre który był mega niewypałem w Barcelonie
@dudurudu

W książce "Barca. Złota dekada" czytamy: "Eto'o był dla Guardioli dziwnym, szamoczącym się owadem, który czegoś chce, ale sam dokładnie nie wie czego. Lepiej trzymać się odeń z daleka, ale też nie drażnić, bo może ukąsić. Dla Xaviego czy Iniesty, a nawet po części dla Messiego, Guardiola stał się guru. Dla Eto'o był co najwyżej szarlatanem niepotrzebnie komplikującym proste sprawy.


wychodzi na to, że nie dogadywał się z Guardiola